Подвійна урочистість в Дубно

Подвійна урочистість в Дубно

21 травня парафіяни Дубенського костелу св. Йоана Непомука відзначали два урочистих ювілеї: 30-річчя відновлення богослужінь та 15-річчя, як настоятелем костелу є отець Ґжеґож Оважани.

Рівно тридцять років тому, в 1992 році, в стінах Дубенського костелу святого Йоана з Непомук після довгої перерви в 33 роки, відбулося перше Богослужіння, та Рівно 15 років тому — єпископ ординарій Луцької дієцезії РКЦ Маркіян Трофим’як, призначив настоятелем костелу в м. Дубно, о. Ґжеґожа Оважани.

Подвійна урочистість в Дубно

Тож 21 травня 2022 року з нагоди парафіяльного свята чеського святого Йоана Непомука пресвітера та мученика, який є покровителем костелу, відбулася урочиста Літургія, яку очолив ординарій Луцької дієцезії, єпископ Віталій Скомаровський. Разом із римсько-католицькими священниками та священнослужителями різних конфесій, всі вірні та гості храму, молилися за Україну, за якнайшвидше закінчення війни та за всіх воїнів які зараз, в цей надскладний час війни з російськими загарбниками, воюють за незалежність України та українського народу.

Подвійна урочистість в Дубно

Урочисту Літургію супроводжував хор із сусідньої парафії св. Станіслава з Кременця, та хор Свято-Покровського собору ПЦУ з м. Дубно.

Подвійна урочистість в Дубно

На Святій Месі був присутній гість з Польщі, з міста Червонка Лещини заступник бургомістра Анджей Рауднер, представники влади міста Дубно та Дубенського району. Голова Дубенської РДА Всеволод Пекарський, мер міста Дубно Василь Антонюк, директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубна Леонід Кічатий, голова Вербської ОТГ Каміла Котвінська, голова Варковицької ОТГ Юрій Парфенюк.

Подвійна урочистість в Дубно

З нагоди свята були вручені подарунки, зокрема ікона Матері Божої Казимирецької.

Під час урочистої Святої Меси парафіяни та всі присутні вперше, після відкриття костелу, взяли участь в процесії вулицями міста Дубно. Такі процесії проводились під час урочистостей до закриття костелу.

Подвійна урочистість в Дубно

Настоятель костелу подякував усім присутнім, а саме єпископу Віталію Скомаровському, духовенству та владі міста й району. Окрема подяка звучала Дубенському Товариству польської культури на чолі з головою Казимиром Бобером, а також всім жертводавцям та благодійникам. Зокрема родинам Шегера, Богомаз, Дудко, Овсіюк, Бобер, Мудрик, Кондрась, Іващенко, Шияти.

Подвійна урочистість в Дубно

Слова вдячності від настоятеля звучали й для всіх прихожан, які доклали максимум зусиль для організації свята. Голова Дубенського Товариства Польської культури Казимир Бобер від імені всіх членів Товариства та членів парафіяльної спільноти подякував настоятелю костелу отцю Ґжеґожу Оважани за величезну працю вкладену в ремонт святині та розбудову парафії. Завдяки йому святиня стала окрасою міста, кількість парафіян зростає.

Подвійна урочистість в Дубно

Слова подяки прозвучали на адресу Марії Божко, завдяки старанням якої, з легкої руки єпископа Маркіяна Трофим’яка відновилися богослужіння в римсько-католицькій святині міста Дубно. На той час, в костелі була спортивна школа. Пані Марії, з групою небайдужих людей таки вдалося достукатися до місцевої влади і вже в 1992 році відбулося перше Богослужіння, яке провів о. Чеслав Щерба. В будні дні в костелі, діти займалися спортом, а на великі урочистості та в неділю, проводилися Богослужіння. Марія Божко перед кожною Службою Божою приходила до храму прибирати, це побачив директор спортивної школи Бойчук тоді він запропонував жінці посаду прибиральниці. Його слова були такими: Дивлюся на тебе, Маріє, як ти кожного тижня ходиш, прибираєш задаремне, тож влаштовуйся до нас прибиральницею, то хоч пару рублів будеш мати. Жінка погодилася. Тож ще 2 довгі роки з 1992 по 1994 в костелі продовжували співіснувати спортивна школа та парафіяльна громада. В 1994 році рішенням міської ради храм офіційно було передано Дубенським римо-католикам.

Подвійна урочистість в Дубно

Другим священником який також доїжджав до Дубенської парафії був о. Тадеуш Мілешко, третім о. Тадеуш Бернат, четвертим, о. Владислав Чайка, п’ятим о. Олександр Гамалійчук. Після отця Гамалійчука до нині настоятелем храму є о. Ґжеґож Оважани. Кожен зі священників вносив частинку своєї праці у відновлення святині.

Джерело: парафія святого Йоан Непомук (Дубно)

Схожі новини:

Поширити новину: