Руффіні: комунікація – це дар Бога людям, створеним за Його образом

«Комунікація по-християнськи означає нести послання краси», – наголосив префект Ватиканської дикастерії комунікації, окреслюючи головні критерії роботи церковних ЗМІ.

Про це пише Vatican News

Паоло Руффіні взяв участь у святкуванні 50-річчя заснування Панафриканського єпископського комітету комунікації (SEPACS), яке відбулося 19 листопада 2023 р. в нігерійському місті Лагос. Структура була створена в 1973 році з метою навчання працівників церковних ЗМІ на африканському континенті.

Представник Апостольської Столиці нагадав, що слова «комунікація» та «причастя» мають один корінь. На його думку, працівники церковних ЗМІ повинні завжди пам’ятати про це та робити свою роботу для сприяння єдності. Руффіні підкреслив, що комунікація означає не лише поширення інформації, а набагато більше.

«Комунікація – це дар, який Бог дав нам, людям, створеним за Його образом, щоб мати відносини один з одним, будувати спільноту та зміцнювати узи єдності між нами», – сказав він, додавши, що таке бачення має бути виражене в стилі церковної комунікації.

Префект Ватиканського відомства звернув увагу на зв’язок між духовним життям і комунікацією Церкви. Він нагадав слова Павла VI, який сказав наприкінці першої сесії Другого Ватиканського Собору: «соціальна комунікація відкрито свідчить про те, що Церква має здатність пов’язувати зовнішнє життя з внутрішнім, дію зі спогляданням, апостольство з молитвою».

За словами Руффіні, в нинішньому контексті стрімкого розвитку комунікаційного сектору, пов’язаного з більш широким використанням штучного інтелекту, необхідно «разом знайти шлях до християнського стилю комунікації» і «цілковито людської комунікації», яка не позбавлена виміру турботи.

«Разом, через радіо, Інтернет і соціальні медіа, ми можемо побудувати систему, місія якої полягатиме в тому, щоб живити слово істини на основі досвіду П’ятидесятниці, поєднаної з духом ділення, а не Вавилону. Давайте дозволимо посланню подорожувати від людини до людини як щось прекрасне, тому що воно правдиве: прекрасне, тому що воно пережито особисто; красиве, бо розповідає про красу», – закликав префект Дикастерії у справах комунікації.

Схожі новини:

Поширити новину: