Духовенство серед жертв нападів у Мексиці та на Кубі 

Духовенство серед жертв нападів у Мексиці та на Кубі 

Цього тижня в Мексиці намагалися зарізати архієпископа, а також було вбито священника. На Кубі на священника напав чоловік, озброєний мачете.

Про це пише КАІ.

Отець Хав’єр Гарсія Вільяфанья, августинець, був парафіяльним священником в Уандакарео, невеликому містечку в центральній Мексиці. Його знайшли мертвим на узбіччі шосе. Напад стався в понеділок, коли він повертався до своєї спільноти. Злочинці та мотиви невідомі. Напередодні в Дуранго, трохи північніше, стався напад на місцевого архієпископа. Нападник, озброєний ножем, чекав закінчення Святої Меси. Однак його стримали священник і сакристиянин.

Згідно з останнім звітом Мультимедійного католицького центру, з 1990 року в Мексиці було вбито щонайменше 63 священники, в тому числі дев’ять за останні чотири роки. «Протягом останніх 14 років Мексика є однією з найнебезпечніших країн для священницького служіння», – йдеться у звіті. Зафіксовано 850 випадків вимагання та погроз вбивством. Особливу загрозу для священників становить наркомафія.

На Кубі жертвою нападу став о. Еліосбель Перейра з дієцезії Сантьяго-де-Куба. Щоб врятувати його руку, знадобилася багатогодинна операція. Стан священника стабільний.

За повідомленнями ординарія дієцезії Сантьяго-де-Куба архієпископ Діонісіо Гарсія Ібаньєса, ввечері 22 травня нападник під виглядом лікаря підійшов до настоятеля храму св. Франциска в Сантьяго-де-Куба і завдав кілька ударів мачете. Згідно з поясненнями затриманого нападника, мотивом було викрадення мотоцикла священника. Кількома місяцями раніше одного з місіонерів дієцезії Санта-Клара в центрі острова намагалися скинути з мотоцикла, коли він, зменшивши швидкість, перетинав залізничні колії, повертаючись з однієї з місіонерських станцій.

У зв’язку з драматичною економічною ситуацією на Кубі зростає кількість пограбувань. З січня по травень ціна на рис, основний продукт харчування на острові, подвоїлася. Галопуюча інфляція загострює ситуацію з бідністю. Вже місяць неможливо купити пальне на заправках. Люди у відчаї і без надії на покращення ситуації, тому не припиняють шукати можливості емігрувати з країни.

Схожі новини:

Поширити новину: