Єпископ Дубравський на свяченні 4 священників: нехай люди знайдуть Бога у вас

Єпископ Дубравський на свяченні 4 священників: нехай люди знайдуть Бога у вас

У суботу 20 травня 2023 р. в кафедральному соборі свв. Апостолів Петра і Павла єпископ Леон Дубравський OFM висвятив чотирьох дияконів на пресвітерів.

Про це пише CREDO.

Кам’янець-Подільська дієцезія отримала нових священників: Віталія Ґідзіля, Ігоря Швеця, Ростислава Мантачку та Юрія Мординського.

Єпископ Леон, вітаючи всіх, хто прибув на цю урочистість, насамперед подякував тим, хто молився за цих семінаристів, а потім дияконів, протягом років їхнього дозрівання до священства. «Ніщо так не підтримує в духовному житті, як молитва», – зазначив Його Преосвященство. – «Сам Христос молився і нас навчив молитися. Церква виконує цю місію і передає її сьогодні нам. Священник – це той, хто буде молитись».

Єпископ Леон заохотив у цей день усім прийняти Святе Причастя в намірі цих молодих священників. «Більшого подарунка не землі немає!» – емоційно наголосив він.    

Після літургійних читань дня розпочався обряд рукоположення. Ректор Вищої духовної семінарії Кам’янець-Подільської дієцезії о. Віктор Білоус представив кандидатів на свячення. На проголошення «обираємо цих наших братів до стану пресвітерів» люд Божий відповів: «Богу подяка».

Кандидати склали присягу вірності своєму єпископу і його наступникам. Після спільного співу Літанії до всіх святих єпископ покладав руки на голови висвячуваних, прикликаючи Святого Духа. Для засвідчення єдності священства єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович та ректор семінарії також поклали руки на голови юнаків. Нововисвяченим надягнули священницьке вбрання, і вони зійшли у пресвітерій разом із єпископами та своїми наставниками в семінарії. Звершивши Таїнство Євхаристії, вони вже могли уділити Тіло і Кров Господні своїм батькам та співбратам із семінарії. Важливо, що в такий урочистий момент найближчі – батьки, семінаристи, богопосвячені – приймають Причастя під двома видами.    

Після звершення Євхаристії о. Ростислав Мантачка від імені неопресвітерів дякував за прийнятий дар. Батькам, які – цитуючи єпископа Леона – були «першою семінарією». Єпископам – за довіру і вділене таїнство. Єпископа Леона привітали також із річницями його власних священницьких свячень (травень 1983 року) та єпископських (травень 2002). Не забракло і слів подяки для вже покійного єпископа Яна Нємца, який «був прикладом правдивої християнської радості у стражданнях». Викладачам у семінарії та своїм колишнім парафіяльним настоятелям – «дехто з нас завдяки вам захотів стати священником». Згромадженим вірянам: «Ми стали священниками не для себе, а для вас, щоб вам служити». А також тим, хто зараз захищає нас від пекла війни, ціною свого здоров’я і навіть життя.

Також і священство Кам’янець-Подільської дієцезії привітало єпископа Леона з 40‑річчям свячень. «Учителів можете мати тисячі в Ісусі Христі, але батьків небагато, – сказав о. Петро Ґідзіль. – Ви є не лише вчителем, але батьком для цілої дієцезії та кожного з нас. Дякуємо за приклад Вашого служіння. Бажаємо опіки Матері Божої, пошану до якої Ви так ревно поширюєте серед нас. А найбільше бажаємо Вам почути від Бога, коли закінчите шлях земного паломництва: слуго добрий і вірний, увійди в радість твого пана!»    

Урочистість завершилась проголошенням декретів про перші пастирські призначення отців-неопресвітерів. Отець Ігор Швець служитиме в Мурафі. Отець Віталій Ґідзіль призначений до парафії в Барі. Отець Юрій Мординський буде в Летичеві. Отець Ростислав Мантачка отримав призначення в Могилів-Подільський. Кожен названий отримував декрет про призначення з рук єпископа Леона.

«Дух Святий промовляє через настоятелів. Отож ми зі Святим Духом порадилися», – з характерним для нього гумором прокоментував призначення єпископ Леон. І продовжив цілком серйозно:

«Вашим дороговказом буде хрест. Вашою силою і міццю буде Пресвята Євхаристія. Вашою матір’ю буде Діва Марія. А Її Розарій має бути постійно при вас. Якщо будете його молитися щоденно – як я це роблю вже 40 років, і більше, з дитинства вдома, – то ставатися може різне, але я вам даю 100% гарантію, що ви витримаєте. Якщо тільки закинете Розарій – то я не беру відповідальності! Моліться за себе, за людей, і Господь проведе вас цією дорогою, попри труднощі, до святості. А ми вас святимо, щоб ви були святими! Я вас свячу і прошу: Господи, дай їм, щоб вони були святими. Небо потрібно поповнити святими! Матінка Божа буде вам товаришувати.    

Люди шукають святості, – наголосив єпископ. – А нинішній світ святості не сприяє. Люди шукають Бога – і де вони можуть Його знайти? В вас! – вказав єпископ Леон. – Знаходьте з людьми спільну мову, допоможіть їм бути сильними Богом. Для цього ви висвячені».

Єпископ Дубравський на свяченні 4 священників: нехай люди знайдуть Бога у вас

Згадавши власний досвід («Я щодня засинав, бачачи, як мої батьки разом стоять навколішках, і не раз прокидався, а мама вже навколішках молилася. Якби не приклад моїх батьків, я би не став священником і єпископом!»), владика Леон запросив батьків нових священників, щоб їх привітати і вручити їм подарунки. Закликавши до травневного марійного молебню Лоретанською літанією, єпископ зазначив: «У кожному домі має бути іконка Діви Марії, і щоб родина біля неї збиралася на молитву. Може, Марія ще в травні закінчить цю війну!»

Схожі новини:

Поширити новину: