Папа: краса віри не є музейною пам’яткою, вона живе свідченням

Папа: краса віри не є музейною пам’яткою, вона живе свідченням

Про важливість переходу від «консерваційного» до місіонерського душпастирства, що не боїться оновлення способів євангелізації, говорив Папа Франциск, зустрічаючись із паломниками з центральної Італії.

Про це пише Vatican News.

Віра не може залишатися спогадом з минулого, чимось музейним, вона наново оживає в радості Євангелія. Зустрічаючись у суботу, 20 травня 2023 року, з паломниками з архідієцезії Сполетто-Норчії, що відзначають 825-річчя посвячення катедрального собору Внебовзятої Діви Марії в Сполетто, Папа Франциск поділився думками про приваблюючу силу краси та свідчення.

Відправною точкою для цих роздумів стало те, що цей храм є дуже гарним і загальновідомим в Італії. «Краса приваблює, і я хочу сказати вам кілька слів про красу. Бо передавати віру – це насамперед питання краси. А красу не пояснюють, її показують. Неможливо переконати про красу, потрібно свідчити її. Тому в Церкві засвідчене є важливішим від проповідуваного», – сказав Святіший Отець.

Папа: краса віри не є музейною пам’яткою, вона живе свідченням

Відкривати красу

Наступник святого Петра зауважив, що красу потрібно шукати та показувати, як реставратор, що наново відкриває кольори стародавньої фрески. Подібно й у Церкві те, що невидиме – молитва, діла милосердя, зроблені не напоказ, прощення – є ціннішим. З цього випливає заохочення «були відкривачами краси, шукачами скарбів віри», не зупиняючись на поверхневому та «приймаючи спадщину святості й служіння». «І також примножувати її, бо віра не може залишатися спогадом з минулого, чимось “музейним”», – наголосив Папа.

Відважні рішення

Святіший Отець підкреслив, що шукати красу означає «прямувати до суті речей», а не до того, що на поверхні. «Оновлення душпастирства вимагає рішень, а відправною точкою для нашого вибору повинне бути те, що є найбільш вартісним», – мовив він, закликаючи не боятися «оновлювати методи євангелізації, катехизації, служіння пароха і служіння душпастирських співробітників, щоби переходити від консерваційного душпастирства, в якому чекаємо, що люди приходитимуть, до місіонерського душпастирства, в якому присутнє прагнення розширювати серце для звіщення».

Папа: краса віри не є музейною пам’яткою, вона живе свідченням

Краса свідчення

За словами Папи, якщо серце не замикається у пережовуванні невдач, а є відкритим, як у випадку «священника, що повністю посвячується своїм людям, родини, яка породжує життя, молодої людини, що обирає думати не тільки про розваги, вступаючи в гру задля Бога і задля інших», тоді «Євангеліє передається в оригінальний спосіб», тобто, «через красу свідчення». «Завжди пам’ятаймо: свідчення життя передає красу віри», – наголосив Святіший Отець, відзначаючи важливість послідовності між тим, у що віримо і тим, як живемо тим, у що віримо.

Молитва заступництва

Ще одним аспектом, який виокремив Папа, є молитва заступництва. У катедральному соборі Сполетто вшановується ікона Матері Божої, на якій Богородиця зображена з піднесеними руками, заступаючись за нас. «Церква, яка заступається, яка молиться за інших, яка приносить світ Господеві, не стаючи світською, – це завжди жива, завжди жвава, завжди прекрасна Церква», – сказав Святіший Отець, заохочуючи не піддаватися «вірусові нарікання», мовляв, «колись було краще». «Християнин не може дозволити собі потрапити в тенета цієї втомленої світськості, що розслаблює, він покликаний наново відкривати красу, отриману з благодаті, та заступатися, тобто, привертати цю красу на інших», – підсумував Наступник святого Петра.

Схожі новини:

Поширити новину: