Папа: ядерна та інша зброя масового знищення дає лише ілюзію миру

Папа: ядерна та інша зброя масового знищення дає лише ілюзію миру

У посланні на ім’я Преосвященного Алексіса Міцуру Сірахами, ординарія Хіросіми, Папа Франциск ділиться деякими думками з приводу саміту «Великої Сімки», наголошуючи на тому, що гарантії безпеки повинні мати цілісний вимір, враховуючи соціальні виклики.

Про це пише Vatican News.

«У той час, як в Хіросімі відбувається саміт G7, щоб обговорити невідкладні питання, що стоять перед міжнародною спільнотою, прагну запевнити у моїй духовній близькості та в молитвах за те, щоби саміт приніс плоди», – пише Папа Франциск у листі на ім’я місцевого єпископа Алексіса Міцуру Сірахами, зазначаючи, що обрання місця проведення зустрічі є особливо символічним «у світлі постійної загрози застосування ядерної зброї».

На фундаменті братерства та солідарності

Святіший Отець згадує про свій візит у Японію в 2019 році і про глибокий слід, який у ньому залишили відвідини Меморіалу Миру, де він молився за невинні жертви атомного бомбардування, наголосивши на тому, що «застосування атомної енергії з воєнною метою сьогодні більше, ніж будь-коли раніше, є злочином не тільки проти людини та її гідності, але й проти будь-якої можливості майбутнього для нашого спільного дому». «Саме на це майбутнє відповідальні люди сьогодні дивляться з тривогою, особливо через наш досвід глобальної пандемії та тривання збройних конфліктів у різних регіонах, між якими – руйнівна війна, що ведеться на українській землі», – пише він, підкреслюючи, що події останніх років «унаочнили, що лише разом, у братерстві й солідарності, наш людський рід може старатися лікувати рани та будувати справедливий і мирний світ».

Безпека має бути інтегральною

Папа підкреслює, що «в багатополярному світі 21 століття» пошуки миру «тісно пов’язані з потребою безпеки», й роздуми над засобами її гарантування повинні брати до уваги те, що «глобальна безпека повинна бути інтегральною, здатною охопити такі питання, як доступ до їжі й води, пошана до довкілля, медична опіка, енергетичні джерела та справедливий розподіл благ світу». Таке цілісне бачення безпеки, за його словами, «може послужити для зміцнення багатосторонності та міжнародної співпраці між урядовими і неурядовими дійовими особами на основі глибокої взаємопов’язаності між цими питаннями».

«Ні» атмосфері страху

За словами Святішого Отця, Хіросіма «наполегливо проголошує невідповідність ядерної зброї», щоби дати відповідь на великі сучасні загрози для миру і щоби гарантувати національну і міжнародну безпеку. «Вистачить взяти до уваги катастрофічні гуманітарні та екологічні наслідки застосування ядерної зброї, як також марнотратство на погані цілі людських і економічних ресурсів, пов’язане з її виробництвом», – пише він, підкреслюючи, що не слід недооцінювати також і «постійну атмосферу страху й підозр, породжену просто володінням» цією зброєю, що підважує атмосферу взаємної довіри. «В такому контексті, – підкреслює Папа, – ядерна та інша зброя масового знищення представляється мультиплікатором ризику, який строює лише ілюзію миру».

Схожі новини:

Поширити новину: