Архієпископ Вінченцо Палья: «Humanae vitae» вказує на цілісність поняття любові

Архієпископ Вінченцо Палья: «Humanae vitae» вказує на цілісність поняття любові

У інтерв’ю ватиканським медіа Президент Папської академії «За життя» наголосив на тяглості навчання Папи Франциска з ученням енцикліки «Humanae vitae», де сполучною ланкою є сім’я.

Про це пише Vatican News.

Протягом 19-20 травня в Римі відбувається конференція, присвячена енцикліці Humanae vitae святого Папи Павла VI у контексті 55-річчя її публікації, організована Міжнародною кафедрою біоетики Жерома Лежена З цієї нагоди Президент Папської академії «За життя» архієпископ Вінченцо Палья поділився думками про деякі аспекти цього документа.

Багатство розуміння любові

Оцінюючи актуальність енцикліки через 55 років від її оприлюднення, архиєпископ Палья підкреслив конститутивний зв’язок між сексуальністю, подружньою любов’ю і продовженням роду, що є надзвичайно актуальною темою Humanae vitae. Він вказав на чотири основні характеристики подружньої любові, яка є повністю людською, тобто чуттєвою і духовною одночасно, яка стосується цілості, тобто є особливою формою міжособистісної приязні, є вірною і виключною до кінця життя та плідною. Зосереджуючись на останній характеристиці, Президент Папської академії «За життя» зауважив, що продовження роду повинно бути відповідальним, а тому вказується на природні методи цієї відповідальності.

Турбота за сім’ю

Роздумуючи про важливість вчення Церкви про контрацепцію, архиєпископ Палья вказав на додаткові сучасні небезпеки, які загрожують людському життю. І саме у такому прочитанні енцикліка Humanae vitae поєднується з енцикліками святого Івана Павла ІІ та Папи Франциска задля того, щоб «відкрити нову епоху інтегрального гуманізму». Крім того, Humane vitae відповідає Апостольському напоумленню Amoris laetitia, адже сполучною ланкою тут є сім’я. «Позиціонуючи себе як генеративну парадигму фундаментальних антропологічних стосунків, сім’я виявляє себе “двигуном історії”, автентичною школою життя, відкритою для суспільства і світу, “лабораторією” людських стосунків і громадянської відповідальності. Таким чином, з покоління в покоління сім’я відкривається на світ і передає спосіб проживання в ньому, позначений не деспотичним домінуванням, а даром і відповідальністю, відповідно до стилю тієї цілісної екології, яку Папа Франциск окреслив у енцикліці Laudato si’», – зауважив Президент Папської академії «За життя». За його словами, у цьому горизонті ми також можемо добре зрозуміти глибокий зв’язок між сім’єю та Церквою. Зокрема, Папа Франциск у третьому розділі Amoris laetitia стверджує, що Церква є сім’єю сімей, додаючи, що Церква є добром для сім’ї, а сім’я є добром для Церкви (пор. AL 87).

Схожі новини:

Поширити новину: