Папа підліткам: коли хочемо когось обмовляти, прикусімо язика

Папа підліткам: коли хочемо когось обмовляти, прикусімо язика

Зустрічаючись на початку робочого дня з групою підлітків з півночі Італії, Папа Франциск перестеріг їх від поливання брудом своїх ближніх.

Про це пише Vatican News.

«Чи знаєте, хто вигадав сваритися?» – таке запитання Папа Франциск поставив групі підлітків з Генуезької архідієцезії, що на півночі Італії, зустрічаючись з ними у суботу, 20 травня 2023 р., вранці, на площі перед «Домом святої Марти» у Ватикані. Приблизно тисяча хлопців і дівчат, які проходять катехитичний курс з нагоди прийняття святого таїнства Миропомазання, прибули на прощу до Риму, й перед початком робочого дня Святіший Отець присвятив їм кілька хвилин.

Папа підліткам: коли хочемо когось обмовляти, прикусімо язика

«Дякую вам за цей візит, я радий вас бачити», – сказав Папа, побажавши їм приємного перебування в Римі. «І, насамперед, будьте згуртовані, не сваріться між собою», – побажав він, запитуючи, чи вони знають, хто винайшов сварку, на що отримав відповідь: «Диявол!». «Так, диявол, – підтвердив Єпископ Риму. – Диявол хоче, щоби ми сварилися, й він тоді щасливий. Ми є повинні бути друзями і ніколи не обмовляти інших». З цього зродилося наступне запитання: «А чи знаєте ви, що таке обмовляти?».

Папа підліткам: коли хочемо когось обмовляти, прикусімо язика

«Говорити погане про інших», – прозвучала відповідь. Папа підкреслив, що це дуже лиха річ, а «люди, які обмовляють, – це люди, що втрачають гідність, бо займаються тим, що поливають інших брудом». «Чи це гарно поливати інших брудом?» – запитував далі Святіший Отець, а отримавши негативну відповідь, додав, що коли комусь дуже хочеться говорити погано про інших, то цьому можна зарадити, «вкусивши себе за язик».

«Дякую за цей візит. Тепер запрошую вас помолитися до Богородиці і уділю вам благословення», – мовив Папа, розпочавши молитву «Радуйся, Маріє».

Схожі новини:

Поширити новину: