Київ: вшанування пам’яті українців, які рятували євреїв

Київ: вшанування пам’яті українців, які рятували євреїв

Від 18 до 21 травня у Києві відбувається виставка «Я б не народився, якби…» присвячена українцям, які рятували євреїв під час Другої світової війни. У її центральних заходах від РКЦ взяв участь канцлер курії Київсько-Житомирської дієцезії о. Віталій Квапіш.

Уже три роки поспіль 14 травня в Україні відзначається День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Це нагода віддати шану українцям та представникам інших народів світу, які допомагали знайомим або незнайомим євреям уникнути винищення нацистами. 

За даними меморіалу «Яд Вашем» станом на 1 січня 2022 року 2 691 громадянина України удостоєно звання праведника народів світу. У Києві мешкає 24 праведника поважного віку. 

У своїй промові о. Віталій Квапіш наголосив на євангельському аспекті таких подвигів. Адже Христос вчить, що немає більшої любові, ніж віддати своє життя заради ближнього. У часи Голокосту праведники ризикували своїм життям аби переховувати та рятувати євреїв.

Організаторка виставки Юлія Гольдберг зазначила, що її би не було на цьому світі, якби українці не врятували її діда, який був євреєм.   

В експозиції представлені два проєкти. Це 12 портретів українців — праведників та їх дітей, які переховували євреїв. Друга частина — це постери, які демонструють, наскільки важливими були вчинки праведників. На кожному з плакатів коротко подана реальна історія людей, чиї родичі були врятовані та рятували. Це приклади людяності, які є особливо актуальними сьогодні, коли світ зіткнувся з новим проявом нацизму — рашизмом.

Також на екрані показують короткометражні фільми про праведників. В одному з них — їх діти розповідають, як вони сьогодні сприймають вчинки батьків та як це вплинуло на їх життя.

Проєкт реалізовано БО ВБФ «Заради тебе» за підтримки Світового конгресу українців (СКУ) та Української Світової Фундації (УСФ) (Канада), за організаційної підтримки Вааду України.

Виставку можна відвідати від 18 по 21 травня (12:00-19:00) за адресою: вул. Б. Хмельницького, 7, Музей історії міста Києва. 

За матеріалами: Вечірній Київ

Фото: Олексій Самсонов

Схожі новини:

Поширити новину: