Темі трудової міграції присвячена цьогорічна кампанія «Renovabis»

Темі трудової міграції присвячена цьогорічна кампанія «Renovabis»

Несправедливе ставлення до трудових мігрантів та шкода, яка завдається країнам їхнього походження перебувають у центрі уваги цьогорічної кампанії німецького фонду «Renovabis» з нагоди П’ятидесятниці.

Про це пише Vatican News.

«Їх не вистачає. Завжди. Десь. Трудова міграція зі Східної Європи», – такою є тема цьогорічної «Акції з нагоди П’ятидесятниці», яку щороку проводить благодійний фонд німецьких католиків «Renovabis». В неділю П’ятидесятниці на парафіях в Німеччині проводитиметься збірка коштів для здійснення різних проектів у країнах Східної Європи. Цьогорічна кампанія зосереджена на становищі людей, які мігрують з метою заробітку.

Справедливість щодо трудових мігрантів

Як повідомляє інформагентство KAI, відкриття цьогорічної кампанії відбулося 14 квітня 2023 року в Бремергафені. Проповідуючи під час богослужіння, єпископ Гаймер Вільмер, Ординарій Гільдесгайма, звернув увагу на часто незадовільні умови життя працівників зі Східної Європи, що прибувають до Німеччини. Він вказав на випадки експлуатації, несправедливе поводження, тощо. Часто йдеться про сезонних робітників у сільському господарстві. За його словами, християни повинні докладати зусилля для зміни ситуації шляхом політичного впливу на реформування законодавства і шляхом справедливої винагороди й дбання про кращі умови праці. «Йдеться про справедливість. Йдеться про гідність. Йдеться про надію», – сказав ієрарх, підкреслюючи: «Всі ми можемо зробити те, що в наших силах, щоби покращити становище людей, які прибувають зі Східної Європи на роботу в Німеччину».

Справедливість щодо країн походження

Виконавчий директор «Renovabis» о. Томас Шварц звернув увагу на наслідки трудової міграції для країн походження мігрантів. За його словами, це несправедливо, коли такі країні несуть видатки на освіту цих людей, а вони пізніше приносять корить економічно розвинутішим країнам. В інтерв’ю для німецького католицького інформагентства KNA священик зазначив, що трудова міграція подекуди завдає велику шкоду країнам Східної і Центральної Європи. Він навів приклад Румунії: приблизно 50 відсотків вишколених там лікарів протягом останніх 20 років опинилися в Західній Європі, й країна нічого не отримує взамін за кошти, вкладені в освіту. З метою зарадити цій ситуації «Renovabis» підтримує різні ініціативи та стартапи, покликані гарантувати працю і гідний заробіток на місцях.

Тридцять років солідарного служіння

З ініціативи Центрального комітету німецьких католиків, Єпископська конференція Німеччини 1993 року заснувала «Акцію солідарності німецьких католиків з людьми Центральної та Східної Європи Renovabis». Назва організації почерпнута із 104-го Псалма «Emitte spiritum tuum… et renovabis faciem terrae» – «Зішлеш твій дух,… і ти відновлюєш лице землі», а її штаб-квартира розміщена у Фрайзінґу.

«Renovabis» діє в 29 пост-комуністичних країнах. Протягом тридцяти років діяльності було профінансовано 26 тисяч проектів на суму понад 842 мільйони євро. Кошти збираються в основному в рамках «Акції з нагоди П’ятидесятниці», а також походять із принагідних пожертв і урядових внесків. Досі допомога зосереджувалася на церковних та освітніх проектах. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну «Renovabis» фінансує також роздачу продовольства та електрогенераторів в Україні та надає підтримку українським біженцям, як також – психологічну підтримку дітям з воєнними травмами. Станом на сьогодні на зазначені цілі виділено понад 30 мільйонів євро.

Схожі новини:

Поширити новину: