Отець Білоус: досвід зустрічі семінаристів руйнує упередженість і будує стосунки

Отець Білоус: досвід зустрічі семінаристів руйнує упередженість і будує стосунки

Цими днями, з 12 до 14 травня 2023 року, відбулася Всеукраїнська зустріч римсько-католицьких семінаристів. Цього року вона проходила у Вищій духовній семінарії Львівської архідієцезії, що у Брюховичах неподалік Львова.

Про це пише Львівська архідієцезія.

Про цінність таких зустрічей та їхню важливість особливо у часі війни говорить о. Віктор Білоус, ректор Кам’янець-Подільської Вищої духовної семінарії Святого Духа: «Минулого року, з огляду на початок активних воєнних дій по всій території України, такої зустрічі не було, — і я дуже шкодував, що ми не мали змоги зустрітися. Адже це для всіх нас дуже велика підтримка: як для семінаристів, так і для ректорів та вихователів. Тож я вельми радий, що такі зустрічі в принципі є, бо вони вкрай необхідні. Особливо радію, що нам таки вдалося організувати її зараз. У час війни спілкування допомагає людям пережити психологічні труднощі. Але і з церковного погляду це теж важливо, адже ми зустрічаємося, щоб відчути, що нас багато, що у єдності — наша сила і що разом ми можемо багато зробити.

Програма зустрічі була дуже насиченою, адже господарі прагнули справити якнайкраще враження. Розпочався з’їзд спільною Святою Месою під проводом єпископа-помічника Львівської архідієцезії Едварда Кави OFMConv. Він говорив семінаристам про особу та плоди життя святого архієпископа Йосифа Більчевського. Саме цього святого, з нагоди вшанування сотих роковин його відходу до вічності, обрали духовним опікуном цьогорічної зустрічі. Після Меси та вечері, вже у менш формальній атмосфері, семінаристи представили свої навчально-формаційні заклади та весело провели час.

Наступного дня учасники мали змогу відвідати музеї Львова та визначні пам’ятки міста, а також зустрітися з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським. У межах цієї зустрічі відбулася спільна молитва на сходах храму Стрітення Господнього. Це символічний момент — адже раніше то був семінарійний храм Львівської духовної семінарії; проте сьогодні його двері зачинені для римо-католиків і ситуація довкола храму досі не вирішена.

День завершився участю у Фатімському богослужінні в парафії Божої Матері Фатімської, що у Зимній Воді, неподалік Львова. Семінаристи стали свідками внесення реліквій св. Йоана Павла ІІ, які на прохання місцевого настоятеля передав парафії архієпископ Мечислав Мокшицький. Всеукраїнська зустріч римо-католицьких семінаристів завершилася в неділю 14 травня Святою Месою під проводом архієпископа Мечислава Мокшицького, митрополита Львівського, та футбольним турніром за Кубок митрополита. Перемогу в турнірі здобула команда неокатехуменальної семінарії «Redemptoris Mater», що інтегрована в семінарію Києво-Житомирської дієцезії.

Традиція щорічних зустрічей була започаткована 10 років тому, і кожного року свої двері для співбратів гостинно відчиняє щоразу інша семінарія. Таким чином, за час своїх студій семінаристи мають нагоду побачити, в яких умовах живуть і навчаються їхні брати по інших дієцезіях РКЦ в Україні. Семінаристи дуже цінують ці зустрічі, адже, за їхніми словами, це можливість відчути єдність із братами, налагодити зв’язки, потоваришувати і здобути новий досвід, позбутися якихось регіональних упереджень чи стереотипів».

Текст: Віта Якубовська

Схожі новини:

Поширити новину: