Норвезький єпископ Варден: віра українців допомагає їм не звикати до жорстокості

Норвезький єпископ Варден: віра українців допомагає їм не звикати до жорстокості
Фото: Erlend Berge

Церква в Скандинавії висловлює свою підтримку людям, які постраждали від війни в Україні, а єпископ Ерік Варден в інтерв’ю Vatican News схвально відгукнувся про «велику стійкість» українського народу.

Як повідомлялося, єпископ Ерік Варден з Тронхейму, Норвегія, та кардинал Андерс Арбореліус, архієпископ Стокгольма, Швеція, нещодавно відвідали Україну з дводенним візитом солідарності, щоб висловити турботу та інтерес Церкви скандинавського регіону. Вони прибули до Києва разом від імені Конференції єпископів Північної Європи.

Стійкість перед обличчям жахів

В інтерв’ю Шарлотті Смедс з Vatican News єпископ Варден сказав, що дводенна поїздка була насичена враженнями «як два тижні» і відкрила йому очі на «жахливу людську ціну війни».

«Ми приїхали в Україну, щоб висловити нашу солідарність з українським народом у його боротьбі та висловити глибоку єдність з українською католицькою громадою, яку ми відвідали і яка прийняла нас із надзвичайно теплою гостинністю», – сказав він.

Кардинал Арбореліус і єпископ Варден прибули до Києва наступного ранку після того, як за ніч Росія випустила по українській столиці близько 15 ракет.

Але вдень «люди займалися своїми справами, відкидаючи занурення у страх, і я вважаю це великою моральною перемогою», – сказав єпископ Варден.

Глибина віри, незважаючи на травму

Він зазначив, що Київ та околиці все ще мають сліди надзвичайної жорстокості, особливо помітні в містах, які стали відомими за гірких обставин, як-от Буча та Ірпінь.

«Війна триває понад рік. І я, і кардинал – ми були вражені, – сказав єпископ Варден, – великою стійкістю українців в тім, що завдяки глибокій вірі вони не дозволили собі звикнути до жорстокості».

Він додав, що вислухали численні історії про загибель людей і про те, як війна травмувала безліч дітей. «Травма залишила сліди в розумі та серцях дітей, які налякані. Адже вони бачили те, чого діти не повинні були бачити, втратили родичів і були свідками насильства, – сказав єпископ. – Вони житимуть із цією травмою, можливо, все життя».

Прихильність Церкви до благодійної допомоги

Скандинавські єпископи під час візиту зустрілися з єпископом Римсько-Католицької Церкви ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Віталієм Кривицьким SDB, а також з архієпископом Святославом Шевчуком, Главою Української Греко-Католицької Церкви.

Гості переконались у рішучості Католицької Церкви надати гуманітарну допомогу в умовах небезпеки, особливо через Карітас-Спес РКЦ та Карітас УГКЦ. «Ми побачили величезну і дуже, дуже повчальну відданість гуманітарній благодійній роботі», – сказав єпископ Варден.

Прояви солідарності

Відповідаючи на запитання, що можуть зробити католики в інших частинах світу, щоб допомогти людям, які страждають в Україні, єпископ Варден закликав усіх продовжувати молитися та виявляти свою солідарність, роблячи пожертви на користь Карітасу. «Карітас, – сказав Ерік Варден, – справді підтримує нужденних і допоміг українцям вижити цього року».

Схожі новини:

Поширити новину: