Летичів: у санктуарії вперше уділено Таїнство Священства

У спомин Пресвятої Діви Марії Фатімської 13 травня 2023 р. у санктуарії Летичівської Богородиці вперше в історії відбулась урочиста Свята Літургія, під час якої єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський рукоположив у сан священника диякона Тараса Сікорчук, котрий належить до Товариства Святого Духа.

Про те, що в доступних історичних хроніках та документах за минулі століття відсутня інформація про подібну урочистість повідомляється у фейсбуці на сторінці санктуарій Летичівської Богородиці.

«Хочу з Божою допомогою!» – саме такими словами диякон виразив свою волю прийняти Таїнство Священства і зобов’язання, що з нього виникають.

Пресвітерат – це другий ступінь Таїнства Священства. Диякон, котрий отримує свячення пресвітерату, буде поєднаний із єпископом та має бути йому слухняний. Він звершуватиме Святі Таїнства, проголошуватиме Боже Слово та особистим свідченням життя буде сприяти будуванню та зміцненню святої Церкви.

Отець Тарас Сікорчук походить з римсько-католицької парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Писарівці. Впродовж кількох років брав активну участь у літніх реколекціях саме в санктуарії Летичівської Богородиці, спочатку як учасник, а згодом як аніматор. Щоразу, коли дороги вели до санктуарію, затримувався на тривалу адорацію біля ікони Діви Марії. Саме тут, біля трону Летичівської Богородиці, відчув прагнення служити Господу всім своїм життям. Її Материнському серцю довіряв свої прагнення та плани на майбутнє.

Минулого 2022 року напередодні урочистості Зіслання Святого Духа, 4 червня, брат Тарас Сікорчук склав вічні обіти у Товаристві Святого Духа. Його співбрат з України, диякон Дмитро Концевич, прийняв свячення пресвітерату.

Товариство Святого Духа розпочало своє існування у 2003 році на основі декрету митрополита Ґданського і керується уставом, що у 2009 році затвердив архієпископ Славой Лешек Ґлудзь. Чернеча спільнота покликається на духовність та харизму французького Ордену Святого Духа. 8 вересня 2017 року вічні обіти склали перші п’ять братів з товариства.

Схожі новини:

Поширити новину: