Мукачівська дієцезія: свячення постійного диякона

Мукачівська дієцезія: свячення постійного диякона

У суботу, 22 квітня 2023 року, гроно постійних дияконів Мукачівської дієцезії поповнилося. Цього дня єпископ Микола Лучок ОР уділив свячення дияконату. Його прийняв Йосип Рогожан, особистий секретар єпископа.

Про це пише Мукачівська дієцезія.

До концелебрування у цій Святій Євхаристії долучився єпископ-емерит Антал Майнек OFM, для якого кандидат у диякони теж був секретарем останні два роки його служіння як правлячого єпископа. Теж з’їхалися священники, були присутні монахи та монахині. На урочисту Месу зійшлися родичі кандидата до дияконату, а також місцеві парафіяни, серед яких – добрі друзі та знайомі.

У проповіді єпископ Микола звернув увагу на читання, перше з яких читала дружина теперішнього нового диякона. У Посланні до Тимотея виразно описано яким має бути диякон «бути поважними, не двомовними, не схильними до надмірного вживання вина, не користолюбними, але які мають таємницю віри в чистому сумлінні. Втім, їх слід спочатку випробувати, а потім, якщо бездоганні, хай служать. Диякони, – кожний нехай буде чоловіком однієї дружини, – які добре правлять дітьми та власними домами» (Тим 3, 8-12).

«Диякон – це покликання, – сказав єпископ. – Господь бачить потребу спільноти і кличе. Чим далі – більше Господь запрошує до наступних ступенів служіння, і кличе: «Служи ще!» Декому Господь відкриває служіння батьківства, декого кличе до служіння у спільноті, декого – до дияконського. У нашому служінні ми щораз здобуваємо вищий ступінь. Він дає дари, дає таланти, але Він їх хоче примножувати і помножувати. Жива Церква, жива спільнота помножується у талантах і служіннях».

Проповідник наголосив на відвазі, котра потрібна, щоб служити. Адже до служіння кличе Господь і обдаровує кожного різними талантами. Єпископ зауважив, що як тіло людини має різні члени, так є різні Божі дари, якими можемо збагачувати служіння у спільноті Церкви. «Всі покликання у Церкві є служінням, де приноситься плід миру, радості, любові, де є доброта, милосердя – всі плоди Духа Святого є від Ісуса… По плодам пізнається дерево. Ісус кожного кличе до Істини, кличе прийти до Нього, бути з Ним, наповнитися любов’ю Отця, наповнитися Духом Святим. А коли наповнюємося Любов’ю Отця і Духом Святим, Ісус говорить: «Ідіть! Ідіть і служіть! Ідіть і несіть людям Істину! Ідіть і несіть людям мир! Покажіть, що ви знайшли у стосунках зі Мною!» Кожен, хто приймає любов Отця, Сина і Святого Духа не може це затримати для себе. Він іде», – наголосив єпископ Микола.

«Якщо ти любиш, ти про це говориш. Можливо, не завжди словами. Коли відповідаємо: «Так, Господи, люблю тебе!», Він говорить: «Іди і служи!» Любов, якщо вона є, служить. Божа любов ніколи не випалює людину. Ідіть, несіть світло всьому світові – це наше християнське служіння. Любіть цілим серцем! Любіть!» – заохотив проповідник.

Зворушливим був момент принесення дарів. Їх несли, як сам диякон їх пізніше під час подяки назвав, «дві мами». Це була його рідна мама та мама його дружини Тетяни.

Свячення відбулося у катедральному соборі святого Мартина, до парафіяльної спільноти якого належить диякон Йосип Рогожан. Народився він у смт. Ясіня, тепер одружений і проживає з дружиною Тетяною Реслер та донькою Терезою у місті Мукачеві.

Нагадаємо, що місяць тому 25 березня в урочистість Благовіщення Господнього теж було свячення диякона. Натепер у Мукачівській дієцезії є чотири постійних дияконів. Кожен з них пройшов відповідне приготування до цього служіння.

Текст і фото: Тетяна Решетар

Відео: Veritas

Схожі новини:

Поширити новину: