Італія: в’язні випікають «хліб миру» та підтримують фермерів Львівщини

Італія: в’язні випікають «хліб миру» та підтримують фермерів Львівщини

Соціальний кооператив «Pausa Cafè», що провадить пекарню в пенітенціарному закладі на півночі Італії, організував проект, покликаний підтримати дрібних фермерів в Україні та українських біженців в Італії.

Про це пише Vatican News.

«Bread for peace» (хліб заради миру) – таку назву має проект, здійснений кооперативом «Pausa Cafè», який залучає в’язнів, утримуваних у пенітенціарному закладі «San Michele», до солідарності з тими, хто бореться з наслідками військової агресії. Соціальна ініціатива, яка забезпечує роботою осіб, позбавлених свободи, організувавши пекарню, використовує для випічки зерно з України. «Ми маємо десять пекарів, які випікають органічний хліб на природній заквасці, який потім розповсюджується через 60 торгових точок, що належать до мережі супермаркетів Novacoop, яка є партнером проекту», – розповів у інтерв’ю для Vatican News Марко Ферреро, голова кооперативу «Pausa Cafè».

Циркулярна солідарність

З українського зерна, якого в рамках проекту вже було придбано 46 тон, в’язні виготовляють борошно та випікають хліб і ґрісіні (хлібні палички), а частина коштів, виручених за продукцію, реінвестується в Україну. Зокрема, 30 євроцентів з кожної упаковки борошна чи ґрісіні використовуються на придбання насіння та реманенту для підтримки дрібних сільгоспвиробників Львівщини, які в свою чергу допомагають внутрішньо переміщеним особам з Луганщини. «Нам подобається називати це циркулярною солідарністю, бо саме ці місцеві виробники стають постачальниками свіжих продуктів для тих, хто цього потребує», – зазначає Ферреро.

Солідарність – ключове слово також і у в’язниці

Пекарня в’язниці «San Michele» не вперше бере участь у проектах солідарності. «Підтримка того, хто перебуває в гіршому становищі, допомога – це фундаментальні поняття також і тоді, коли перебуваєш у в’язниці, – наголошує очільник кооперативу Pausa Cafè. – Потрібно не забувати, що в’язні – це люди, які позбавлені свободи, і лише її, а не своєї гідності чи емпатії, а тому можуть і повинні сприйматися не лише як об’єкти, але також як і суб’єкти солідарності».

Допомога біженцям

За кошти, отримані з рамках проекту, також надано підтримку 150 біженцям з України, що тепер перебувають в Італії. «Нашим прагненням є якомога більше розширити проект, наприклад, було б гарно, якщо б, наприклад, увесь хліб у школах і громадських установах П’ємонту, був “солідарним” хлібом, як наш», – підсумовує Марко Ферреро.

Схожі новини:

Поширити новину: