Єпископ Лучок: щоб Дух Христа Воскреслого діяв посеред нас

Єпископ Лучок: щоб Дух Христа Воскреслого діяв посеред нас

5 квітня, у Велику Середу, подвір’я мукачівського катедрального собору замайоріло від великої кількості священників, що були зодягнені у святкові білі орнати. Цей день у дієцезії був визначеним для проведення Меси мира, котру очолив Апостольський адміністратор єпископ Микола Лучок ОР.

Про це пише Мукачівська дієцезія.

До співслужіння долучилися єпископ-емерит Антал Майнек, декани, настоятелі, вікарії, а також взяли участь монахи, сестри монахині, богопосвячені особи, представники різних спільнот та рухів, велика кількість вірян з різних парафій.

У проповіді очільник дієцезії звернув увагу на наше помазання, що робить нас Божими дітьми. «Під час помазання ми отримуємо Божу благодать, силу, ми наповнюємось Святим Духом. Ми всі помазані Духом Святим у таїні Хрещення. Ми помазані на дітей Царя – це царське помазання. У ньому кожен християнин стає дитиною Бога – це величезна гідність, яку ми часто не переживаємо. Ми – діти Царя Всесвіту, який створив цей світ, поставив нас бути добрими господарями. Той, хто прийняв це помазання веде нас до того, щоби ми були добрими царями, царицями, добрими керівниками тих благ, які Він дав. Ми помазані бути пророками, говорити істину, що Бог є Любов, що Ісус прийшов, щоби визволити нас від наших гріхів, що ми отримали життя вічне».

Єпископ Лучок: щоб Дух Христа Воскреслого діяв посеред нас

Єпископ Микола наголосив на тому, що «ми помазані, щоби являти цю істину. Ми всі помазані в загальне священство, щоб до чого б ми не торкалися, це освячувати, бути священниками, які Бога славлять та приносять себе у жертву, як Ісус приніс Себе». А також зауважив, що є ті, до кого належить він та всі священники у пресвітерії, котрі «отримали помазання на служебне священство».

Далі єпископ зосередився на дії Святого Духа, про Котрого говорить Ісус після свого воскресіння, та Його плодах, про що чуємо ще у пророка Ісаї. «Нести Добру Новину бідним, навчаючи людей, що Бог Тебе любить, Бог Тебе не залишив, він Тебе шукає, що дав нам Ісуса Христа і Бог має всі благодаті для нас на це земне життя. Другий плід – це звіщати визволення полоненим. Це відбувається у таїнстві Сповіді. Гріх нас зневолює. Це звіщення полоненим визволення, адже найбільший полон – серця в грісі, в темряві… Ми обтяжені минулим, часто гріхи чи помилки ми тягнемо, не можемо їх позбавитись, повірити, що Бог простив, а Ісус говорить: іди, пробачаються Тобі Твої гріхи. Всі гріхи минулого тобі пробачаються. Ісус хоче нашої повної свободи та повного зцілення. Ісус хоче щоби ми також відпускали тим, хто скривдив нас. Дух хоче нас вести до повної свободи, від тягарів минулого та образ. Бо Він провіщає сприятливий Рік Господній – хоче повернути нам всі благодаті. Ось так діє Дух Христа Воскреслого посеред нас!» – наголосив проповідник.

Заохоченням до молитви до третьої Божої особи завершив проповідь єпископ Лучок: «Тож, брати і сестри, в цьому пасхальному часі, коли ми входимо у глибину цієї тайни, яка відбулась, яку ми переживаємо, просімо Святого Духа, щоби Він відновив в нас це помазання».

Опісля духовенство відновило свої обітниці та відбулося освячення єлєїв, котрі користатимуть священники впродовж року.

Схожі новини:

Поширити новину: