Архієпископ Кульбокас: минулого року Папа мав приїхати до Маріуполя

Архієпископ Кульбокас: минулого року Папа мав приїхати до Маріуполя

Минулого року Папа Франциск мав приїхати до Маріуполя, щоб допомогти вивезти цивільних та українських солдатів з міста, яке російська армія тримала в облозі. Про це повідомив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас.

Про це пише КАІ.

Зустрічаючись онлайн з учасниками італійського каравану миру «StopTheWarNow», який привіз гуманітарну допомогу в Україну, папський дипломат зазначив, що ця ініціатива також є спробою пробудити сумління. «І це дуже важливо, тому що ми бачимо як в інших місцях війна в Україні розглядається як футбольний матч», – з жалем зазначає архієпископ Кульбокас. Він додав, що цю війну настільки важко припинити, що тільки диво може допомогти.

Відповідаючи на запитання учасників каравану миру про можливий візит Папи Франциска в Україну, він зізнався, що це могло статися ще минулого року, коли на різних рівнях обговорювалася можливість евакуації цивільних і військових з Маріуполя в іншу країну. «Готуючи цей план, ми запитали Святішого Отця, чи може він бути присутнім у Маріуполі як моральний гарант, і Папа сказав «так». Вже у травні ми мали згоду Святішого Отця. Потім цей план не спрацював», – сказав архієпископ.

Нагадуємо, у квітні минулого року з’явилась інформація про те, що Святіший Отець тричі просив президента Росії про евакуацію людей з Маріуполя, однак тричі отримав відмову. У травні Папа Франциск зустрівся з дружинами захисників Маріуполя, які прибули до Ватикану.

Схожі новини:

Поширити новину: