Регент Апостольської пенітенціарії: сповідь – це не місце тортур

Регент Апостольської пенітенціарії: сповідь – це не місце тортур

Регент Апостольської пенітенціарії, який був присутній на зустрічі нинішніх і майбутніх сповідників із Папою, зазначив в інтерв’ю Vatican News, що священик має дивитися на того, хто кається, очима самого Ісуса, який спасає, зцілює та хоче вирушити в подорож із наверненою людиною.

«Священник не народжується добрим сповідником. Він ним стає. Це вимагає серйозної праці, ґрунтовної підготовки і, перш за все, глибокої молитви та духовного життя, підготовки не тільки в галузі теології, а й у сфері права, морального богослов’я, психології, але передусім він має мати натхнення і велику віру в сенс цього служіння», – вважає монсеньйор Кшиштоф Нікель.

Він нагадав, що сам сповідник – людина, яка потребує милосердя, і якщо він відчув це милосердя на собі, то згодом також стає справжнім служителем, свідком і знаряддям милосердної Божої любові.

«Сповідь не може бути місцем тортур, але вона має бути місцем зустрічі; вона існує не для того, щоб викликати надмірне почуття провини, а для того, щоб у душі того, хто кається, знов народжувалася віра в милосердя Боже, переконаність у тому, що Бог піклується про нього. Йому ніколи не набридають наші гріхи, наші слабкості, якими б великими вони не були», – зауважив отець Нікель, коментуючи зустріч Папи з учасниками курсів для сповідників, що щороку проводяться у Ватикані з ініціативи Апостольської пенітенціарії.

Схожі новини:

Поширити новину: