Призначено нового Секретаря Дикастерії в справах євангелізації

Призначено нового Секретаря Дикастерії в справах євангелізації

Секретарем для відділу в справах першої євангелізації та нових місцевих Церков став ватиканський дипломат нігерійського походження, який дотепер представляв Святий Престол при деяких міжнародних організаціях.

Про це пише Vatican News.

В середу, 15 березня 2023 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив архиєпископа Фортунатуса Нвачукву, дотеперішнього Постійного Спостерігача Святого Престолу при структурах ООН і спеціалізованих інституціях в Женеві, при Всесвітній Організації Торгівлі та Представника Святого Престолу при Міжнародній організації з міграції, Секретарем Дикастерії в справах євангелізації для Відділу першої євангелізації та нових місцевих Церков.

Архиєпископ Фортунатас Нвачукву народився в Нігерії 10 травня 1960 року. Став священником 1984 року, а 1994 поступив на дипломатичну службу Святого Престолу. Працював у Апостольських нунціатурах в Ґані, Параґваї, Алжирі, в представництві при ООН в Женеві та в Державному Секретаріаті, де 2007 року очолив службу протоколу. Папа Бенедикт XVI 2012 року призначив його Апостольським Нунцієм у Нікарагуа, Папа Франциск 2017 року – в Тринідаді і Тобаго та інших країнах Карибського Регіону, а 17 грудня 2021 року – Постійним Спостерігачем Святого Престолу при структурах ООН і спеціалізованих інституціях в Женеві.

Нагадаємо, що згідно з реформою Римської Курії, втіленої через Апостольську конституцію «Praedicate evangelium», Дикастерія в справах євангелізації числиться першою в переліку дикастерій. Вона постала внаслідок поглинання компетенції, які раніше перебували у віданні Конгрегації Євангелізації народів і Папської Ради сприяння новій євангелізації. Дикастерію очолює сам Папа, а два відділи – пропрефекти, які також мають секретарів.

Схожі новини:

Поширити новину: