Архієпископ Мечислав Мокшицький: просимо про заступництво святого Йосифа Більчевського

Архієпископ Мечислав Мокшицький: просимо про заступництво святого Йосифа Більчевського

Пастирське слово архієпископа, митрополита Львівського Мечислава Мокшицького з нагоди 100-ої річниця смерті святого Йосифа Більчевського, Львівського архієпископа і митрополита.

Всечесні Отці і Богопосвячені Особи!

Возлюблені у Христі Брати і Сестри!

20 березня 1923 року відійшов у вічність святий Йосиф Більчевський, Львівський архієпископ і митрополит латинського обряду. Через декілька днів відзначатимемо соту річницю з дня його смерті, яка для нас, сучасної спільноти Львівської Церкви, є нагодою пригадати дуже важливу і заслужену особистість, якою був і є святий Йосиф Більчевський.

Святого архієпископа Йосифа потребуємо особливо тепер, коли вже понад рік в Україні точиться повномасштабна війна. Йому не потрібно пояснювати її жорстокості, адже сам був свідком багатьох збройних конфліктів. Будучи Львівським митрополитом, пережив Першу світову війну. Через цей важкий час мусів перепровадити львівську спільноту церкви, щоб ідучи темною долиною, не застрашилася, а вхопилася пастирської палиці Бога. Святий Йоан Павло ІІ, під час беатифікації, так говорив про даний період часу його життя: «В особливо важкому часі Першої світової війни у новому блаженному можна було побачити живу ікону Доброго Пастиря, завжди готового нести допомогу своїм вірним і підтримувати їх натхненими словами, повними доброзичливості». Варто також і сьогодні просити його заступництва та поруч зі святим Архангелом Михаїлом вчинити його покровителем важких часів.

Сота річниця смерті є доброю нагодою для того, щоб виразити Богу вдячність за дар життя і служіння Львівського митрополита Йосифа. Є теж доброю нагодою для того, щоб зібратися біля його реліквій і просити про дар миру для України. Є доброю нагодою для того, щоб засвідчити про нашу єдність і турботу про долю Львівської архідієцезії і митрополії.

Тому закликаю Вас, дорогі священики, богопосвячені особи та возлюблені у Христі брати і сестри до спільної подячної молитви, якою буде урочиста Свята Меса, що служитиметься у суботу 18 березня 2023 року о 10:00 год. у Львівській катедрі. Очолить її та виголосить проповідь Його Преосвященство єпископ Роман Піндель, єпископ Бєльсько-Живєцкої дієцезії, на терені якої знаходиться місцевість Віламовіце, родинна парафія святого Йосифа Більчевського. У цій подячній молитві братимуть участь єпископи Конференції єпископату України. Перед Євхаристією заплановано молитовне чування, яке розпочнеться о 9:00 год.

Прошу, щоб у цих урочистостях благати Покровителя наших важких часів, святого Йосифа Більчевського, про міць віри і мудрості в переведенні Церкви в Україні через темну долину зла, страху та непевності, які зродила війна.

Усім вам, мої любі, вже тепер дякую за дар спільної молитви. Це в ній вбачаємо нашу силу у боротьбі зі злом, яке боїться добра.

Львів, 9 березня 2023 року

№ 80/2023

+ Мечислав Мокшицький

Львівський архієпископ і митрополит

Джерело: Львівська архідієцезія

Схожі новини:

Поширити новину: