Святіший Отець світ буде кращим, якщо між жінками і чоловіками буде рівність у відмінності

Святіший Отець світ буде кращим, якщо між жінками і чоловіками буде рівність у відмінності

Папа Франциск написав передмову до книжки «Більше жіночого лідерства задля кращого світу: піклування як рушій для нашого спільного дому».

Про це пише Vatican News.

«Питання, пов’язані з жіночим світом, мене особливо хвилюють», – пише Папа Франциск у передмові до книги «Більше жіночого лідерства задля кращого світу: піклування як рушій для нашого спільного дому». Дослідження побачило світ стараннями Папської фундації «Centesimus Annus Pro Pontifice» та Стратегічного альянсу католицьких дослідницьких університетів.

Ті, що творять гармонію, якої потребуємо

Папа Франциск повторив те, що вже казав у одній зі своїх проповідей, підкреслюючи, що «чоловік і жінка не є такими самими, ніхто з них не є вищим за іншого. Однак, не чоловік вносить гармонію, а вона, вона вносить ту гармонію, яка навчає приголубити, ніжно любити, яка робить світ чимось прекрасним». За словами Святішого Отця, «ми дуже потребуємо гармонії, щоби здолати несправедливість, сліпу жадібність, яка завдає шкоди людям і довкіллю, несправедливу та неприйнятну війну».

Незамінний внесок

Папа схвалює міждисциплінарний підхід, представлений у цьому дослідженні, що сприяє широкому баченню проблеми та пошукові кращих вирішень. Результати вказують на труднощі, з якими досі зустрічаються жінки, та на користь, яку їхня більша присутність і повне цінування приносять в економічній і політичній сфері та в самому ж суспільстві. «Також і Церква може отримати користь із цінування жінок», – пише він, підкреслюючи, що не слід обмежуватися лише функціональним баченням. «Неможливо досягти кращий, справедливіший, інклюзивний і цілісно сталий світ без внеску жінок. Ось чому ми повинні всі разом трудитися над тим, щоби відкривати однакові можливості для чоловіків і жінок у кожному контексті, аби здобути стабільну й тривалу ситуацію рівності у відмінностях», – додає Святіший Отець, пояснюючи, що жіночий спосіб мислення відрізняється від чоловічого, «їхній погляд звернений не у минуле, а в майбутнє».

Зцілити рани насильства та нерівності

У цьому контексті Наступник святого Петра називає великою несправедливістю ще досі існуючих проявів нерівності, які разом з наявними упередженнями щодо жінок «лежать в основі насильства щодо жінок», а це є «відкритою раною». «Ми повинні знайти ліки, щоби зцілити цю рану, щоби не залишати жінок наодинці», – пише він, висловивши переконаність у тому, що «якщо жінки зможуть втішатися повною рівністю можливостей, то зможуть зробити суттєвий внесок у необхідні зміни в напрямку світу миру, інклюзії та солідарності». Не йдеться про рівність, яка полягає в тому, щоби жінки брали на себе чоловічі ролі, але ту рівність, де можливості відкриті для всіх без огляду на стать, як і на колір шкіри, релігію чи культуру.

Важливість освіти

Святіший Отець також відзначив згадування в дослідженні про важливість освіти. «Освіта – це магістральна дорога для того, щоби, з одного боку, надати жінкам необхідні вміння та знання для долання нових викликів у світі праці, а з другого – сприяти переміні патріархальної культури, яка досі переважає. На жаль, ще досі приблизно 130 мільйонів дівчат у світі не ходять до школи», – наголошує Папа, підкреслюючи, що «без освіти немає свободи, справедливості, цілісного розвитку, демократії та миру».

Схожі новини:

Поширити новину: