Папа: щоби постраждалі від зловживань знайшли в Церкві відповідь на свій біль

Папа: щоби постраждалі від зловживань знайшли в Церкві відповідь на свій біль

Постраждалим від зловживань присвячений молитовний намір Папи Франциска на березень, закликаючи до конкретних дій, спрямованих на те, щоби виправляти сподіяне лихо та запобігати його повторенню.

Про це пише Vatican News.

«Молімося за тих, хто страждає від лиха, зазнаного з боку членів церковної спільноти: щоби вони знайшли у самій же Церкві конкретну відповідь на свій біль і своє страждання», – такий молитовний намір Папа Франциск пропонує Всесвітній мережі молитви, яка є спадкоємцем товариства «Апостольство молитви» на місяць березень, зосереджуючи свою увагу на тих, хто постраждав від сексуальних зловживань, зокрема, з боку людей Церкви.

«Перед обличчям зловживань, особливо, сподіяних членами Церкви, не вистачить просити пробачення. Просити прощення необхідно, але не достатньо. Просити прощення – це добра справа в ставленні до постраждалих, але саме вони повинні перебувати “в центрі” всього», – наголошує він у відеоролику, в якому особисто представляє це намірення.

Березневий відеоролик здійснений у співпраці з італійським аніматором Ерменесом Манджалардо. Через гру світла й тіней сюжет розповідає про унікальність кожного життя і про глибокі страждання, яких завдає зазнане насильство. У темних кімнатах, в яких штори не пропускають світло, розвішані картини, на яких намальовані квіти, і вони в’януть. Коли ж штори відслонено, то промені не тільки освітлюють кімнату, але й повертають життя цим пораненим квітам, які не змогли захистити рамки та скло. Тож вони починають повільно підводитись, несучи свої шрами.

На цьому тлі Папа зазначає, що біль і психологічна шкода постраждалих від зловживань, «можуть розпочати зцілюватися, якщо зустрінуть відповіді, конкретні дії, щоби виправити жахіття, яких вони зазнали, і запобігти їхньому повторенню». «Церква не може намагатися приховувати трагедію зловживань, якого характеру вони б не були, – наголошує він. – Також не повинні приховуватися зловживання у сім’ї, в клубах, в інших інституціях. Церква повинна бути прикладом у допомозі долати їх і викривати в суспільстві та в родинах. Саме Церква повинна надати безпечний простір для слухання постраждалих, психологічно супроводити їх і захищати».

Схожі новини:

Поширити новину: