Єпископ Кава про три інструменти на Великий Піст

Єпископ Кава про три інструменти на Великий Піст

Єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава розповів на CREDO, що допоможе добре прожити час Великого Посту, не змарнувати його, отримати добрі плоди та бути знаряддям в руках Божих:

«У першу неділю Великого Посту ми чули фрагмент Євангелія від Матея, в якому Ісус дає нам чітку інструкцію, як добре прожити час посту.  

Зверніть увагу, що, роздумуючи над цим фрагментом Євангелія, ми переважно зосереджуємося на сатані. На тому, як і чим він спокушає Ісуса. А диявол усім і в усі часи пропонує те саме, постійно повторюється, бо не має уяви і діє за однією і тією самою схемою: спокушає хлібом, величчю та багатством.

Але насправді у цьому уривку головний – Ісус, який відповідає на ці пропозиції сатани дуже конкретно. Диявол спокушає Ісуса хлібом, а відповідь Ісуса підказує нам: якщо «не самим хлібом» живе людина, отже, нам насправді треба постити. Ми цей рік якось пережили. Бувало по-різному; але цей час, що маємо зараз, є, на мою думку, вирішальним. І нам потрібен цей піст з усіма його обмеженнями, щоби подолати демонів війни, отримати духовну зброю проти одержимості наших ворогів. Тож добре і свідоме переживання посту – дуже важливе.

Далі диявол спокушає Ісуса величчю. Гординя оточує нас зі всіх сторін – пре на нас зі Сходу і Заходу. Політики вважають себе невідомо ким і намагаються посісти місце Бога. Це лише демонструє їхню малість, закомплексованість і ще раз нагадує, що все це марнота марнот. А Господь нам говорить про покаяння, про смирення. Чи ми стали більш смиренними за цей рік? Може, трохи. Але це ще не той рівень, який є даром Духа Святого і плодом молитви.

Сатана вирішив спокусити Ісуса багатством. А Ісус же нам каже, що нашим багатством є те, що ми отримуємо від Бога. І тут важливим є спілкування з Богом – молитва. А її постійно замало. В усіх конфесіях. Це наше велике занедбання. Усіх нас.

Тож ось нам три інструменти на Великий Піст, щоб ми цього часу не змарнували, щоб ми цей вирішальний час добре пережили, і щоби у цьому всьому, що переживаємо, залишалися знаряддям в руках Божих: піст, смирення і молитва».

Схожі новини:

Поширити новину: