Єпископ Собіло: «Мати з пораненим обличчям, ніхто краще за Тебе не розуміє ран України»

Єпископ Собіло: «Мати з пораненим обличчям, ніхто краще за Тебе не розуміє ран України»

«Мати, вкрий нас своїм плащем опіки, щоб буря війни і все зло, яке вторгається в Україну і загрожує всій християнській цивілізації, було зупинене», – молився на Ясній Горі єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло. Через рік після початку війни єпископ приїхав на недільну вечірню молитву до марійного санктуарію, щоб від імені всієї Церкви в Україні подякувати Марії за допомогу і захист, а також просити про навернення Росії та духовне відродження Європи і світу.

Про це пише КАІ.

«Приношу перед Твій престол сльози матерів, вдів і дітей, які оплакують втрату своїх близьких протягом року, що був позначений стражданнями українського народу», – сказав у роздумах перед молитвою єпископ Собіло. Він нагадав, що Марія просила у Фатімі молитися за навернення Росії, і довгий час світ не міг зрозуміти, чому саме Росії, а ця війна показала, чому потрібно молитися за навернення Росії. «Прошу тебе, Мати, скажи своєму Синові, щоб Він врятував нас від мору, голоду, вогню і війни. Ми знаємо, що Ти з нами і опікуєшся нашою долею. Мати з пораненим обличчям, ніхто краще за Тебе не розуміє ран України, випроси навернення Росії, духовного відродження України, Польщі і всього світу», – просив єпископ Харківсько-Запорізький.

Він висловив вдячність за солідарність поляків, які рік тому, після 24 лютого, відкрили свої домівки і серця, щоб дати притулок тим, хто рятувався від російських снарядів, які знищували села і міста прекрасної і зеленої України. Як він зазначив, багато людей запитують його, як так сталося, що Польща так спонтанно і так швидко прийняла гостей зі Сходу в небачених раніше масштабах. «Відповідь одна: усього цього нас навчила наша Небесна Матір у молитві на розарії, у паломництвах до Ясної Гори. Коли рік тому ви побачили тисячі наляканих і потребуючих сердець на кордоні, ви не могли вчинити інакше», – сказав єпископ Собіло і підкреслив, що хоче сказати велике спасибі за всі ласки від імені всієї Церкви в Україні, всіх католицьких і православних єпископів, чернецтва, але перш за все всього Божого люду. Він подякував Святішому Отцеві Франциску та папському розподілювачу милостині кардиналу Конраду Краєвському, єпископам, дієцезіям, спільнотам, гуманітарним організаціям за всю їхню підтримку.

Він також подякував «за віру захисників, які в окопах з білим розарієм на шиї закликають Божої допомоги». «Я знаю, що Ти чуєш кожну молитву, яка йде від щирого серця», – підкреслив він.

Фото: Jasna Gora News

Схожі новини:

Поширити новину: