Дрогобич: подарунок від боніфратрів – пожежний автомобіль

Дрогобич: подарунок від боніфратрів – пожежний автомобіль

21 лютого 2023 р. місто Дрогобич, що на Львівщині, отримало у подарунок пожежний автомобіль, повністю укомплектований усім необхідним для роботи бригади пожежників. Під час події архієпископ Мокшицький поблагословив подарований транспортний засіб.

Це авто, як повідомляється на сайті Львівської архідієцезії, передали представники організації Ukraine Emergency Team. Її заснували європейські осередки служіння братів Ордену Госпітальєрів, щоб надавати гуманітарну допомогу українцям, які страждають від війни. А сполучною ланкою у переказі цієї допомоги є спільнота братів-боніфратрів, яка служить саме у Дрогобичі.

Делегація, у складі якої – президент Фундації св. Йоана Божого (з Іспанії) та вищі настоятелі Польської провінції Ордену Братів Боніфратрів, передала автомобіль (придбаний за кошти, зібрані Іспанською провінцією Ордену) голові Військової державної адміністрації Дрогобича п. Степану Кулиняку. А поблагословив цей транспортний засіб, який служитиме місцевій громаді, архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, у присутності представників МНС та місцевої влади. Брат Франциск Салезій Хмєль, провінціал Польської провінції Ордену Братів Госпітальєрів, розповів про гуманітарну підтримку України, яку вони організували на початку війни. А також про те, чому боніфратри вирішили подарувати пожежний автомобіль саме Дрогобичу: «Від початку війни наша Провінція разом з Іспанією, Португалією, Італією та іншими провінціями ордену в Європі створили Команду допомоги Україні. Ми зустрічаємося щомісяця і збираємо кошти, які скеровуємо на допомогу Україні. Завдяки цьому нам уже вдалося купити і передати в Україну два автомобілі «швидкої допомоги» та декілька автомобілів на потреби війська, переважно для транспортування людей та перевезення тіл загиблих. Також ми передаємо ліки, одяг, харчі. Придбали декілька бронежилетів і касок, міношукачів та іншого спорядження. І ми не зупиняємося, а продовжуємо допомагати.

Невдовзі – роковини початку повномасштабної війни в Україні, і з цієї нагоди ми підготували особливий подарунок від нашого ордену для міста Дрогобича: пожежний автомобіль. У листопаді минулого року ми відвідували співбратів, які служать у цьому місті, і виявили, що воно не має власного пожежного автомобіля. А тут є нафтопереробне підприємство, тож ми захотіли підтримати і МНС, і цивільне населення, щоб вони мали засоби для гасіння пожеж, аби люди могли почуватися трохи безпечніше і спокійно тут жити до завершення війни, поки не виженуть рускіх до москви.

Для нас дуже важливо, що можемо робити добро у відповідь на агресію. Робити для українців щось абсолютно протилежне до того, що робить росія. Недавно, буквально декілька днів тому, на місто впали російські ракети, а ми сьогодні передаємо сюди щось, що хоч би трохи збільшить відчуття безпеки».

Настоятель парафії св. Апостола Варфоломія у Дрогобичі о. Мирослав Лех, який разом із братами-боніфратрами активно співпрацює з місцевою владою у соціальній сфері, особисто перегнав пожежний автомобіль із Польщі в Україну: «Дрогобич, хоч і відомий більше своєю солеварнею, проте має також і нафтопереробне підприємство, що підвищує рівень пожежної небезпеки. Крім того, це місто теж зазнає ракетних ударів з боку російської федерації, а коли немає власного транспортного засобу швидкого реагування – це ускладнює ліквідацію наслідків влучань ракет або пожеж іншого походження. Тож ми дуже радіємо, що разом зі спільнотою братів-госпітальєрів можемо долучитися до підвищення безпеки нашого міста. Декілька днів автомобіль стояв у нас біля храму і всі охочі могли його роздивитися і фотографуватися біля нього, а дітям ми навіть дозволили залізти всередину. Трохи радості у цей важкий час. На мою думку, ми всі цього зараз потребуємо!».

Дрогобич: подарунок від боніфратрів – пожежний автомобіль

Архієпископ Мечислав Мокшицький подякував усій європейській спільноті Ордену Госпітальєрів, яка активно допомагає Україні долати гуманітарну кризу, викликану війною. А особливо він дякував Польській провінції ордену – за те, що взяла на себе турботу про українців, які були вимушені покинути Батьківщину й тимчасово знайшли прихисток у Польщі.

Текст і фото: Віта Якубовська

Схожі новини:

Поширити новину: