Пожертва за пряник відновлює зруйноване війною житло

Пожертва за пряник відновлює зруйноване війною житло

Акція «Вікентійський пряник – 2022», що проходила в умовах війни, завершилася.

Щороку вікентійська спільнота проводить акцію «Вікентійський пряник», під час якої печиво можна придбати за добровільну пожертву. Цього разу до акції долучилися віряни римсько- і греко-католицьких парафій із цілої України, надходили кошти й на спеціальний банківський рахунок. Всього було зібрано 501477,82 грн.

У звільнених від російської окупації селах Київщини чимало зруйнованих будинків. «Одного разу пані Ольга (мешканка із с. Мощун Київської обл.) запросила нас – волонтерів – подивитися на руїни, що залишились після «визволителів» у їхньому селі. Наближалася зима, і час було починати відбудову. Пані Ольга з чоловіком готові були братися до справи, але потребували будматеріалів, – каже с. Марта Мешко, котра належить однієї з гілок Вікентійських згромаджень, а саме до Маріїних Сестер Чудотворного Медальйону. – Так ми визначили напрям нашої волонтерської допомоги – адже дуже важливо чітко розуміти, кого саме і як підтримувати, мати чіткий план роботи».

На черговій зустрічі представників Вікентійської родини було ухвалено рішення про проведення акції «Вікентійський пряник» з метою підтримки людей, які прагнуть відновити зруйноване житло. Коштом зібраних пожертв була надана допомога 16 родинам із с. Мощун і с. Загальці у формі закуплених різних необхідних будівельних матеріалів.

«Для мене це була школа довіри до Бога. У хаосі війни наш розум і серце скаламучені новими складними питаннями – що робити, як діяти, як визначити тих, хто потребує допомоги, чи вдасться допомогти якомога більшому колу людей… Однак Господь не боїться хаосу, а провадить нас і йде попереду нас, щоб ми змогли вчинити так, як нам по силах», – ділиться сестра Марта.

За матеріалами: Конгрегація Місії св. Вікентія де Поля

Схожі новини:

Поширити новину: