Сестра Олена Бись: «Господь веде наш човен Церкви»

Сестра Олена Бись: «Господь веде наш човен Церкви»

До участі у Європейській континентальній асамблеї, що відбувається у Празі, також запрошені гості, які представляють різні інституції. Українка сестра Олена Бись, яка цими днями бере участь у роботі асамблеї, розповіла про свої враження.

У якості гостей до Праги прибули очільник Європейської спілки федерації вищих настоятелів і настоятельок (UCESM) о. Яніс Мельніковс SJ та його заступниця с. Олена Бись CSA з України. Це представники богопосвячених осіб, які служать у країнах Європи та беруть участь у синодальному процесі.  

До Праги прибули представники 39 делегацій від Конференцій єпископату 45-и країн Європи. Кожна делегація має 6 хвилин на презентацію свого звіту про синодальний процес у дієцезіях. Коли 4 делегації представлять свої звіти, настає 3-хвилинна молитва в тиші. Кожна робоча сесія включає виступ 13 делегацій.     

Сестра Олена Бись: «Господь веде наш човен Церкви»
Фото: https://prague.synod2023.org/

Після перерви розпочинається праця в групах. Створено 14 робочих груп, які об’єднують 12-13 осіб. Організатори об’єднують учасників у групи за робочою мовою, а також збирають в одну групу представників духовенства, богопосвячених осіб та мирян. Сестра Олена потрапила до однієї з найбільших груп, яка нараховує 18-20 осіб та є мультимовною.    

«Я дуже пишаюсь тим, що належу до Католицької Церкви, яка є всесвітньою. У деяких країнах католики складають 1%, однак цей відсоток також входить до складу нашої Вселенської Церкви, віру в яку ми визнаємо у Credo», – зазначила сестра Олена.   

За час робочих зустрічей сестра помітила кілька тенденцій, про які йшла мова у великій частині звітів. Деякі делегації говорили про свячення жінок. «Я бачу добрі приклади, коли жінки є активні в житті Церкви і не претендують на отримання свячень. Мені цікаво було би зрозуміти, чим керуються жінки, які вимагають свячень дияконату чи пресвітерату», – розповіла сестра. «Мені також запам’ятались слова одного греко-католицького єпископа, які насправді є пророчими. Ми багато уваги приділяємо питанням свячень жінок та ЛГБТ, однак оминаємо увагою питання формації та підтримки сім’ї. Дуже добре бачимо, яку кризу інститут сім’ї зараз переживає. Напевно, як будемо аналізувати такі явища, то побачимо коріння багатьох викривлених тенденцій не лише у нашому суспільстві, а й у Церкві», – ділиться сестра Олена Бись.   

Сестра Олена Бись: «Господь веде наш човен Церкви»
Фото: https://prague.synod2023.org/

«Під час робочих зустрічей ми дійшли висновку, що як Церква східної Європи мало знаємо про історію та життя Церкви у західній її частині, і навпаки. І напевно, для того, щоби розвиватись та повноцінно служити людям наша Церква має «дихати» двома легенями – це схід і захід Європи».    

Сестра Олена також поділилась своїми роздумами про те, що ми часто говоримо про слухання одне одного, однак чи слухаємо з таким самим завзяттям Боже Слово. «Сьогодні, якраз, у першому читанні на Літургії ми чули про створення чоловіка і жінки, про Божий порядок у цьому. Чи ми не спотворюємо роль чоловіка та жінки у сім’ї, у суспільстві? Можливо, криза починається тоді, коли жінка бере на себе обов’язки чоловіка? Чи не входить та сама криза в Церкву, коли говоримо про ролі в ній?», – ділиться с. Олена.    

Цього дня одну з молитов, яка завершувала групу звітів, підготувала делегація з Росії. На екрані була представлена ікона Рубльова «Пресвята Трійця» та залунав спів суплікації «Святий Боже, Святий Кріпкий».

Сестра Олена Бись: «Господь веде наш човен Церкви»

«Для мене ця молитва принесла дуже глибоке переживання. Я ще раз усвідомила, що у нас в Україні триває війна, днями в Туреччині та Сирії відбувся страшний землетрус, тут також переживаємо важкі моменти, які можуть впливати на майбутнє Церкви. Однак тішить віра в те, що Господь веде наш човен Церкви, що є бажання почути всіх, а особливо Його Слово», – підсумувала сестра.  

Схожі новини:

Поширити новину: