Bambino Gesù розпочинає проєкт з лікування раку крові

Bambino Gesù розпочинає проєкт з лікування раку крові
Фото: RAI.it

Ватиканська педіатрична клініка Bambino Gesù братиме участь у розробці нової терапії гострого мієлоїдного лейкозу з використанням генетично модифікованих клітин.

Про це повідомляє Vatican News.  

З цією метою була створена нова національна мережа онкогематологічних інститутів, координатором якої стала лікарня Bambino Gesù. Фонд Умберто Веронезі виділив на її підтримку понад 3 мільйони євро.

Проєкт стане першим у Європі клінічним дослідженням генної терапії та нових методів діагностики гострого мієлобластного лейкозу (ГМЛ) – рідкісного раку крові, який зароджується в стовбурових клітинах кісткового мозку та швидко поширюється по всьому організму. На його частку припадає 20% усіх випадків гострого лейкозу у дітей. 

Науковий проєкт та розробка інноваційних методів лікування розпочнеться наприкінці 2023 року та триватиме 5 років. Окрім Bambino Gesù, у дослідженнях візьмуть участь фахівці з Падуї, Мілану та Х’юстону (США). 

Очікується, що діяльність мережі допоможе найближчим часом оптимізувати лікування італійських дітей з діагнозом гострий мієлобластний лейкоз, а також маленьких пацієнтів з тих європейських країн, які приймуть міжнародний протокол лікування цього рідкісного гематологічного захворювання. Це буде перший транснаціональний дослідницький проєкт з гострого мієлобластного лейкозу, в якому зможуть брати участь понад 200 пацієнтів на рік.

«Наукові дослідження – основа медицини, її серце. Це постійне завдання, яке необхідно підтримувати та розвивати, каже Маріела Енак, директорка лікарні Bambino Gesù. – Завдяки зусиллям Фонду Умберто Веронезі та роботі багатьох дослідників, які ставлять свої знання на службу науці, сьогодні ми наближаємося до визначення ефективних методів лікування онкохворих дітей, до інноваційної допомоги, яка відкриває нові можливості для їхнього майбутнього».

Схожі новини:

Поширити новину: