Тернопіль: зустріч братів менших східного і західного обрядів

Тернопіль: зустріч братів менших східного і західного обрядів

У Тернополі 16 січня біля найбільшого в Україні вертепу відбулась зустріч вищих настоятелів трьох гілок францисканських орденів, що служать на українських землях.

Братів Менших представляли міністр провінції св. Архангела Михаїла в Україні о. Даниїл Ботвіна OFM (західний обряд) та протоігумен греко-католицької Фундації Всіх Святих Серафимського Чину о. Юстиніан Городечний (східний обряд). Францисканців конвентуальних представляв кустош кустодії Святого Хреста в Україні о. Станіслав Кава OFMConv, а капуцинів представляв кустош кустодії св. отця Піо бр. Сергій Кіппа OFMCap.

Зустріч розпочалась молебнем до Дитяти Ісуса у храмі Братів Менших, які служать у візантійському обряді. Після молитви відбулось представлення і привітання присутніх. Дана зустріч має історичний характер, бо перша подібна мала місце у Львові в 2015 році під час асамблеї монашества УГКЦ та РКЦ. Теперішня зустріч відбулася у контексті святкування 800 річниці від започаткування встановлення вертепів, що вперше було зроблено св. Франциском в Ґреччо.

«Під час зустрічі згадали, що було зроблено раніше. Була обговорена діяльність наших попередників, бо у цьому складі ми зустрілися вперше. Перед цим наші попередні настоятелі вже збиралися, чимало було зроблено. Було розпочато працю над францисканським Месалом, а також були зроблені певні переклади, наприклад, листів святого Франциска. Кожен представив ситуацію своїх орденів у питаннях формації, покликань, перспектив, а також ситуації у воєнному контексті. Говорили також про майбутні плани», – розповів бр. Сергій Кіппа OFMCap.

Нагадаємо, що францисканський орден має в Україні три чоловічі гілки, це: Ordo Fratrum Minorum (OFM) – францисканці, Ordo Fratrum Minorum Conventualium (OFMconv) – францискани конвентуальні і Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum (OFMcap) – капуцини. 

За матеріалами: ofmbizant.com.ua

Схожі новини:

Поширити новину: