Єпископ Гончарук: щоб бажання побачити Бога було нашою найбільшою мрією

Єпископ Гончарук: щоб бажання побачити Бога було нашою найбільшою мрією

Як повідомлялося, 6 грудня перейшла до дому Отця сестра зі Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії с. Франциска Цісельська SCM. Похоронну Святу Месу очолив єпископ Павло Гончарук. 

Про це пише сторінка сестер гонораток

У полонській парафії св. Анни, на Хмельниччині, 7 грудня відбулась похоронна Свята Меса с. Франциски Яніни Цісельської зі Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії. 

Святу Месу очолив ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук, який з самого малку знав померлу сестру гоноратку, адже вона походила та довший час служила у Городку на Хмельниччині. 

«Господь покликав сестру Марію Франциску у другому тижні Адвенту. Він ділиться на дві частини, перша готує нас до приходу Ісуса Христа, друга – до урочистості Його народження. Для сестри настав кінець світу. Десять днів перед її смертю, я повертався зі Львова та відвідав о. Миколая та с. Франциску в Олександрівці. Мене дуже вразили її слова. Вона поділилася, що їй вже 84 роки, і вже скоро напевно буде вмирати та врешті побачить Ісуса Христа: яка ж це буде радість. Це не було награно, це було настільки щиро сказано, що я аж засоромився. Чи я так очікую на зустріч з Ним?», – звернувся у проповіді до присутніх єпископ Гончарук

Сестра Франциска свого часу досвідчила також переслідування Церкви. Незважаючи на це, вона завжди була при храмі, проводила нічні адорації, молитви. «Вона завжди була присутня на молитві та коли було потрібно дати свідчення віри. Я навіть не знав, що це монахиня (прим. ред. – сестри гоноратки належать до згромадження, яке від моменту заснування, згідно задуму засновників, не має габіту чи інших зовнішніх ознак чернечого стану), думав якась добра побожна жіночка», – розповів єпископ. Сестра просто та віддано виконувала своє служіння. Її багатством був Господь, і вона успадкувала Його Царство. Мрія сестри, побачити Ісуса Христа, здійснилась. Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне.

На завершення настоятелька вікаріату с. Рената Нуцковська SCM подякувала присутнім за молитву, а також сестрам спільноти, які опікувались сестрою Францискою. Вона також подякувала померлій сестрі за те, що її дім, хоч був малий та убогий, але завжди був горницею для людей, особливо дівчат, які потребували Бога, за серце, яке зігрівало всіх потребуючих, за постійну молитву в намірі нових покликань. «Надіємось, що будучи ближче до Господа, випрошуватимеш для Згромадження нові покликання, а також святість для кожної з нас», – підсумувала настоятелька.

Сестра Марія Франциска Яніна Цісельська була похована на міському цвинтарі у Полонному.  

Схожі новини:

Поширити новину: