Львів: конференція про священника, який єднає віру і науку

Львів: конференція про священника, який єднає віру і науку

Отець Генрих Мосінг досі єднає науку й віру. 30 листопада 2022 року в приміщені Науково-дослідницького інституту епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулась урочиста конференція, на якій був присутній Львівський митрополит архієпископ Мечислав Мокшицький.

Про це пише Львівська архідієцезія.

Зі вступним словом до присутніх звернувся директор Науково-дослідного інституту епідеміології та гігієни професор Борис Кузьмінов, який пригадав сторінки науково життя видатного епідеміолога ХХ сторіччя отця Генріха Мосінга.

Доктор Генріх Мосінг був не лише талановитим вченим, який брав безпосередню участь у створенні вакцини від черевного тифу. Він був ще й священником і впродовж багатьох років провадив місіонерську та душпастирську діяльність. Про цю його іпостась служіння ближнім «людини великого милосердя» говорив архієпископ митрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький: «Радію, що Інститут епідеміології щорічно організовує симпозіум. Бо не можна забувати про таких людей, як отець доктор Генріх Мосінг. Не можна забувати видатних вихователів і науковців, адже саме вони є фундаментом вашої сьогоднішньої діяльності. Аналізуючи життя Генріха Мосінга, ми можемо без найменшого сумніву сказати, що він його прожив гідно, роблячи добро як лікар і як священник. Нехай він стане прикладом для нас, щоб і в нашому житті реалізувалися слова Ісуса, який хоче стати нашою нагородою у вічності за все те добро, яке ми чинимо нашим ближнім. Дякуючи за цю наукову зустріч, усіх вас благословляю і бажаю Божої благодаті у служінні ближнім».

Під час зустрічі відбулась презентація фільму «Приборкувач вошей. Рудольф Вайгль» режисера і продюсера Едуарда Занюка про відомого львівського вченого польського походження, який винайшов вакцину від тифу.

У заході взяли участь консул Республіки Польща у Львові Артур Пєласа, представники науки з України та Польші, також було багато священників – вихованців отця Мосінга.

Текст і фото: Олександр Кусий

Схожі новини:

Поширити новину: