Єпископ Широкорадюк: відповідальність за остигання християнства на кожному з нас 

Єпископ Широкорадюк: відповідальність за остигання християнства на кожному з нас 

19 листопада 2022 року одесити відзначили відпуст на честь покровителя міста і храму святого Климентія, спомин якого у літургійному календарі 23 листопада.

Урочисту Месу разом з 12-ма священниками деканату звершив пастир – єпископ Станіслав Широкорадюк OFM, якого привітав на початку настоятель отець Євген Цимбалюк SAC.

У проповіді єпископ звернув увагу на постать святого Климента. «Історія говорить, що він був тут на наших територіях. Він почав свою місію серед каторжників, які важко працювали у нелюдський умовах. Дуже мало знаємо про святого Папу Климентія».

Христос своїм намісником встановив Петра, а він вже висвячував інших священників та єпископів, серед яких був і Климентій. Таким чином кожен наступний Папа є лише заступником, але головою Церкви є Ісус Христос. Це перша причина феномену християнства. Ось тому Церква є свята, міцна, бо засновник святий – Христос. Мало того, Він є Богом, є жертвою за наше спасіння. А ця жертва за спасіння надихала багато людей святих, які не задумувалися і віддавали своє життя за віру.

Посилаючись на перше читання проповідник вказав на важливість свідчення віри. «Сьогодні остигає християнство, а відповідальність за це несе кожен із нас», – зауважив єпископ. Кожен охрещений має бути апостолом віри Христової, місіонером Божого Царства, знаряддям Божого спасіння, проголошувачем Доброї Новини. «Так робив і святий Папа Климентій, перебуваючи на престолі святого Петра. А також і тоді, коли був на вигнанні з каторжниками у Херсонесі, де і був пізніше закатований, будучи прив’язаним до якоря, і вкинутим у Чорне море», – сказав єпископ Широкорадюк.

З нагоди урочистості єпископ Станіслав подарував для парафії різьблений образ храму, що був освячений після процесії. А також на честь святого Климентія, за традицією, був освячений мед.

«Це був чудовий день, коли дякували та прославляли Бога у цей нелегкий для всіх нас час. Слово Боже, Євхаристія, процесія, щире і мудре слово єпископа, укріпило віру і додало сили у нашій щоденності.», – прокоментовано урочистість на фб сторінці парафії.

Після закінчення богослужіння всі присутні були запрошені святковий почастунок.

Фото: фб сторінка Дієцезія Одесько-Сімферопольська

Схожі новини:

Поширити новину: