Європейські єпископи: забезпечити енергоносії для вразливих верств населення

Європейські єпископи: забезпечити енергоносії для вразливих верств населення

Комісія єпископських конференцій Європейського Союзу (COMECE) закликає уряди країн Старого континенту до конкретних кроків задля поліпшення економічної ситуації, підвищення ефективності та економії через енергетичну кризу. Єпископ Антуан Еруар, очільник комісії з соціальних питань COMECE закликає до солідарності між усіма країнами та додає, що необхідно будувати нову систему, розвиваючи партнерство в енергетичному секторі.

У своєму зверненні, як повідомляє Vatican News, єпископи просять всі уряди ЄС гарантувати справедливий доступ до енергії для кожного, особливо для найбільш вразливих верств населення, не випускаючи з поля зору довгострокові цілі справедливої і постійної енергетичної трансформації. Вони підкреслюють, що існує чіткий зв’язок між політичними рішеннями, за які несуть відповідальність уряди, та принципами соціального вчення Церкви. Тут вони вказують на положення про універсальне призначення благ, пільги для бідних і баланс між справедливістю і миром. Ієрархи також зазначають, що надмірна залежність від імпорту нафти і газу з одного джерела дозволила Росії використовувати поставки як зброю. Це посилило енергетичну незахищеність Європи в цілому.

«Наша декларація – це заклик до солідарності між європейськими країнами та до звернення особливої уваги до найбільш вразливих верств населення. Війна в Україні має дуже серйозні наслідки для енергопостачання. Рівень цін має надзвичайно серйозні наслідки для суспільства в цілому і особливо б’є по найбідніших верствах населення. Ми пропонуємо гарантувати доступ до енергії для тих, хто найбільше постраждав, шляхом надання тимчасової економічної допомоги в рамках справедливого розподілу ресурсів. Після цього слід визначити пріоритети енергоефективності та встановити цілі, для досягнення яких споживання енергії може бути відповідально зменшене. Єпископи також радять державам-членам продовжувати двостороннє та багатостороннє партнерство, щоб закласти основи нової універсальної енергетичної системи», – зазначив єпископ Еруар.

Схожі новини:

Поширити новину: