Документ для континентального етапу Синоду – українською

Документ для континентального етапу Синоду – українською

На офіційній сторінці Синоду Єпископів оприлюднено українською мовою документ для континентального етапу синдального процесу. Континентальна асамблея у Європі відбуватиметься від 5 до 12 лютого 2023 року в Празі.    

ОЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ ДОКУМЕНТОМ

Як повідомлялося, у жовтні цього року у центрі Йоана ХХІІІ під Римом група з-понад 50-х експертів з усього світу опрацювала робочий документ для континентального етапу Синоду. Впродовж дванадцятьох днів робоча група опрацьовувала синодальні синтези, що були створені після консультацій з Божим людом у дієцезіях та єпархіях. 

З огляду на війну РКЦ в Україні не надсилала загального синтезу дієцезіальних консультацій. Було визначено, що українські дієцезії можуть окремо надіслати свої напрацювання. Такою можливістю скористались Кам’янець-Подільська та Луцька дієцезії.  

Загалом до Секретаріату Синоду надійшли підсумки від 112 з 114 Конференцій єпископів та з усіх 15 Східних Католицьких Церков, а також думки 17 з 23 дикастерій Римської курії, крім надісланих Генеральними Настоятелями (USG/UISG), Інститутів богопосвяченого життя та Товариств апостольського життя, асоціацій та рухів мирян. Крім того, було отримано понад тисячу думок від окремих осіб та груп, а також думки, зібрані через соціальні мережі завдяки ініціативі «Цифровий Синод».

Під час однієї з прес-конференцій на завершення першого етапу Синоду архієпископ Люксембургу та голова Комісії єпископатів ЄС кардинал Оллеріш зазначив: «Нашим завданням не є викликати якийсь шок у Церкви, але вислухати те, що каже Божий люд. Отож, триває розпізнавання, яке є не лише нашим, але церковним». І в цьому розпізнаванні, на думку Люксембурзького архієпископа, «є багато елементів, є поклик до нових речей, але також дотеперішня традиція Церкви. Це дуже складна справа, яку не можна применшити до позицій. Модель Синоду – це модель церковної згоди», – нагадав він, підкреслюючи, що це не парламент, в якому голосують, і більшість вирішує.  

Орієнтир для континентального етапу 

Робочий документ представили 27 жовтня у Ватикані. Заголовком до нього стали слова з книги пророка Ісаї «Розшири місце твого намету!» (Іс 54,2). 

«Слова Ісаї запрошують нас уявити Церкву як намет, чи радше як намет зустрічі, який супроводжував народ у його мандрівці пустелею: він покликаний, отже, розширюватися, але також і змінювати місце локації. В його центрі – скинія, тобто присутність Господа. Міцність намету забезпечується міцністю його кілків, тобто основ віри, які не змінюються, але можуть бути перенесені і закріплені завжди на новому ґрунті, щоб намет міг супроводжувати народ на його шляху в історії. Нарешті, щоб не провисати, структура намету повинна утримувати в рівновазі різні поштовхи і напруження, яким вона піддається: це метафора, яка виражає необхідність розпізнавання.

В багатьох висновках саме така уява Церкви: просторий дім, але не однорідний, здатний дати притулок усім, але відкритий, що впускає і випускає (пор. Йн 10,9), що рухається до обіймів з Отцем і з усіма іншими членами людства», – йдеться у документі.

Українською мовою документ нараховує 44 сторінки та містить синтез голосу убогих, сімей, батьків і молоді, віруючих і тих, хто віддалився від Церкви, а також тих, хто почувається відкиненим у Церкві, постраждалих від насильства і переслідуваних за віру. Представлений текст є робочим документом, що намагається виокремити голоси Божого люду, його інтуїції, запитання та незгоди. Документ представляє серію напружень, які вийшли на яв під час першого етапу синодального процесу, чого не потрібно боятися, а сприймати як спонуку до роздумів. 

Континентальна асамблея

Напрацювання, що зібрані у робочому документі будуть опрацьовані на континентальному рівні, щоб запропонувати матеріали, які ляжуть в основу Робочого документа XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія», яка відбуватиметься у двох сесіях у жовтні 2023 і 2024 років.

Континентальна асамблея у Європі в рамках синодального процесу 2021-2024 років відбуватиметься від 5 до 12 лютого 2023 року в столиці Чеської Республіки місті Празі. До участі запрошені 156 делегатів від єпископатів, тобто, голова єпископату та 3 делегати, і 44 спеціальні гості, запрошені керівництвом Ради Єпископських Конференції Європи з різних церковних організацій континентального рівня. Крім того, кожен єпископат може призначити також 10 інших делегатів, які братимуть участь в онлайн-режимі.

Схожі новини:

Поширити новину: