Служіння потребуючим: беатифікація Марії Беренісе Дуке

Служіння потребуючим: беатифікація Марії Беренісе Дуке

В Колумбії проголошена блаженною Марія Беренісе Дуке Хенкер. Все своє життя вона присвятила служінню потребуючим та проповідуванню Євангелія.

Про це пише Vatican News.

«Бути присутніми там, де є найбільша потреба Церкви. Труднощі, бідність, неосвіченість долаються глибокою довірою і повною відданістю Провидінню», – ці слова були місійним кредо блаженної Марії Бенерісе Дуке Хенкер, що в суботу, 29 жовтня 2022 року була проголошена блаженною Католицької Церкви. Урочистість беатифікації, представляючи Папу Франциска, очолив Префект Дикастерії в справах визнання святих кардинал Марчелло Семераро. Вона відбулася в митрополичій базиліці Непорочного Зачаття в м. Медельїн (Колумбія).

Нова блаженна народилася 14 серпня 1898 р. в Саламіні (Колумбія), у сім’ї Антоніо Хосе Дуке Ботеро та Ани Береніс Хенкер Ріктер. Під час хрещення батьки надали їй ім’я Марія Ана Юлія. Вже з дитинства вона виявляла глибоку любов до Бога та готовність служити й допомагати іншим. Відчувши покликання до чернечого життя, 20 грудня 1917 р., вступила до Згромадження Сестер Домініканок, де виконувала служіння упродовж 33 років. У цій чернечій спільноті виконувала різні обов’язки, особливо в освітній галузі.

Служіння марґіналізованим верствам суспільства

Служіння та піклування про найбідніших і найбільш марґіналізованих у суспільстві людей та рішення цілковито віддати себе Богові, спонукали Блаженну заснувати Згромадження Малих Сестер Благовіщення. З благословення Меделлінського архиєпископа Хоакіна Гарсії Бенітеса та з дозволу провінційної настоятельки, 14 травня 1943 року було засноване нове Згромадження. У свято Благовіщення 25 березня 1945 р. були складені приватні обіти першої спільноти цієї чернечої родини.

Постійною турботою Марії Беренісе була допомога маґіналізованим верствам суспільства та проповідування Євангелія всім потребуючим. Мати Беренісе також катехизувала дітей заможних батьків того часу, які, йдучи на роботу, залишали своїх дітей під опікою домашніх робітниць. Протягом усього свого життя вона намагалася ототожнити себе з Христом, завжди виконуючи волю Божу посеред багатьох випробувань. Увесь час слідкувала за розвитком Згромадження Благовіщення Пресвятої Богородиці. Після тривалої та важкої хвороби відійшла до вічності 25 липня 1993 р. у Медельїні (Колумбія).

Беатифікаційний процес

Процес беатифікації розпочався 23 травня 2002 р. в архидієцезіальній курії Медельїна. Хоч Марія Беренісе Дуке Генкер народилася в Саламіні (Колумбія), однак все своє душпастирське служіння виконувала в Медельїнській архідієцезії. 13 лютого 2019 року був оприлюднений Декрет про героїчність чеснот Марії Беренісе Дуке Хенкер, а 13 жовтня 2021 – про визнання чуда зцілення від невиліковної хвороби, що сталося через її заступництво.

«Велике бо вчинив мені Всемогутній»

У проповіді під час беатифікаційної Святої Меси кардинал Марчелло Семераро підкреслив, що однією з головних чеснот у житті нової блаженної була саме покора. «Марія є для нас прикладом як вміти почуватися “малою” перед величчю місії, яка була їй доручена», – сказав проповідник. «Відповідаючи щоденно Богові, блаженна, як і кожен з нас, постійно шукала Його серед страждань труднощів та випробувань», – зазначив очільник Дикастерії у справах святих. Блаженна Марія Беренісе Дуке Хенкер бажала наслідувати Пресвяту Борогодицю. Подібно як для Божої Матері, так і для неї, і до кінця віків залишаються актуальними слова: «Зглянувся на смирення слугині своєї; велике бо вчинив мені Всемогутній», – підсумував кардинал Семераро свою проповідь з нагоди урочистості беатифікації.

Схожі новини:

Поширити новину: