На Різдво площу Святого Петра прикрашатимуть ялинка і вертеп з Італії

На Різдво площу Святого Петра прикрашатимуть ялинка і вертеп з Італії

У залі Павла VI у Ватикані буде виставлений вертеп, який є подарунком уряду Ґватемали. Губернаторство Держави-Міста Ватикану поширило комюніке про цьогорічні різдвяні символи у Ватикані.

Про це пише Vatican News.

В суботу, 3 грудня 2022 року, на площі Святого Петра у Ватикані засяє різдвяна ялинка та буде інавгуровано різдвяний вертеп. Про це йдеться в повідомленні для преси, в якому Губернаторство Держави-Міста Ватикану представляє цьогорічні різдвяні символи. Вранці того ж дня Папа Франциск прийме на аудієнції делегації з місцевостей, які їх подарували.

Ялинка з центральної Італії

Ялинка, що буде встановлена на площі Святого Петра, прибуде із гірської місцевості Розелло, що в центральноіталійському регіоні Абруццо. Йдеться про середньовічне поселення, яке згадується у документах вже в ХІІ столітті, неподалік якого знаходиться відомий регіональний заказник, в якому росте найбільша в Італії ялина, що сягає 54 метрів. Звідтіля й прибуде 30-метрове дерево на площу Святого Петра. Оздоби виготовили підопічні місцевого психіатричного реабілітаційного осередку «Чотирилисник».

Дерев’яний вертеп з Карнійських Альп

Із містечка Сутріо в Карнійських Альпах, що в провінції Удіне на північному сході Італії, походить різдвяний вертеп, який буде виставлений біля ялинки. Він повністю виготовлений з дерева, статуетки персонажів виконані в натуральний зріст. В повідомленні підкреслюється, що статуетки, виготовлені вручну з кедрового дерева, зроблені з пошаною до довкілля. У дійсності, матеріал походить із дерев, що були висаджені понад сто років у приватних і громадських парках, і були призначені для зрізання. Жодне дерево не було зрізане спеціально для виготовлення вертепу. Окрім традиційних персонажів у вертепі побачимо столяра і ткалю, які представлятимуть ремісників Карнійських Альп. Серед особливих символічних персонажів – чоловік, який допомагає іншому встати на ноги після падіння, як символ солідарності, що панує в гірській місцевості. Двоє дітей, розташовані в різних частинах композиції, представлятимуть надії світу.

Вертеп з Ґватемали в залі Павла VI

Різдвяний вертеп також буде споряджений у залі Павла VI, де Папа проводить аудієнції в зимовий період. Цього року це буде подарунок уряду Ґватемали. До композиції входять Свята Родина та три ангели, виготовлені вручну згідно з ґватемальськими ремісничими традиціями.

Ялинка та вертепи будуть виставлені до завершення різдвяного періоду, тобто, до 8 січня 2023 року, неділі Господнього Хрещення.

Схожі новини:

Поширити новину: