Бал Усіх Святих: подружитись зі святими

Напередодні урочистості Всіх Святих у більшості українських парафій відбулись ініціативи для дітей та молоді, що покликані наблизити історії життя та святості наших заступників у небі.

Історія повна осіб, які почули заклик Христа та сприйняли його серйозно, не ділили серця для Бога і для себе, шукали правдивий образ Його обличчя. Їхніми заслугами повне небо, «вони не перестають заступатися за нас перед Отцем» (ККЦ 956), а кожен християнин має спільність із ними у духовних благах. Святі – наставники, які звіщали слово Боже, а християни уважно вдивляються в них, наслідуючи їхню віру (пор. Євр 13, 7). Вшанування пам’яті святих також допомагає глибше усвідомити єдність і нерозривність трьох вимірів Церкви: тріумфального (ті, хто в небі), мандрівного (ті, хто на землі) та стражденного (ті, хто в чистилищі). 

Багато святих незнані та приховані від очей світу, тому одного дня ми згадуємо всіх, хто пройшов шлях темряви і страждання, а нині досвідчує, що Христос – опора, яка не зрадить.

На вихідних у багатьох парафіях душпастирі та катехити організували різноманітні заходи, що покликані познайомити дітей та молодь з численними історіями святих. Це і Бал Усіх Святих, і конкурси та вікторини, а також час, коли діти разоміз батьками тапарафіяльною спільнотою могли відкрити, наскільки захопливою є святість та знайти нових друзів-заступників у Небі.

Ось такий Бал Усіх Святих відбувся у санктуарії Матері Божої Салетинської у Лановичах (Львівщина)

Святі також прибули на Вінниччину до Хмільника у парафію Пресвятої Трійці

У парафії св. Антонія у Львові зустріч святих стала вже доброю традицією. Щораз більше дітей бере участь у заході. Кожен учасник має не лише приготувати костюм обраного святого, а й представити його життєпис.

У Хмельницькому міністранти парафії Христа Царя Всесвіту готувались до урочистості Всіх Святих та спомину всіх померлих вірних прибираючи прихрамовий цвинтар. Пам’ять про померлих виявляється у пошані до місця їхнього поховання та дбанні про нього.

Схожі новини:

Поширити новину: