Кардинал Паролін: Папа у Бахрейні – знак діалогу та єдності у трагічний період історії

Кардинал Паролін: Папа у Бахрейні – знак діалогу та єдності у трагічний період історії

В інтерв’ю для ватиканських медіа з нагоди Апостольської подорожі Папи Франциска в Бахрейн Державний Секретар Святого Престолу поділився думками про значення чергового візиту Глави Католицької Церкви до країни з мусульманською більшістю.

Про це пише Vatican News.

«Це знак єдності в особливо делікатний, складний і навіть під певним оглядом трагічний момент нашої історії», – таким, за словами кардинала П’єтро Пароліна, Державного Секретаря Святого Престолу, є послання «Бахрейнського форумі діалогу: Схід і Захід задля людського співіснування», задля участі в якому Папа Франциск від 3 до 6 листопада 2022 року здійснить Апостольську подорож до цієї країни в Перській Затоці.

Згідно зі звичаєм, Державний Секретар Святого Престолу залишив напередодні подорожі інтерв’ю для ватиканських медіа, в якому ділився думками про значення різних її аспектів. Згадуючи про, що крім участі форумі, програма візиту в цю мусульманську країну передбачає також зустріч з Мусульманською радою старійшин і екуменічну молитву, він підкреслив, «що сигнал завжди той самий: у світі, позначеному напруженням, протистоянням і конфліктами нести послання єдності, співіснування, миру».

За словами кардинала Пароліна, червоною ниткою, що тягнеться через останні подорожі, здійснені в ці країни, є наголошення на тому, що «між Богом і ненавистю, між релігією і насильством існує абсолютна несумісність», бо той, хто приймає ненависть і насильство, «викривлює саму ж природу релігії».

«Насамперед, у Казахстані, Папа наголосив на двох точках, які мені здаються важливими, щоби повторити їх тут. З одного боку – очищення. Завжди існує спокуса маніпулювати релігією, використовувати її для цілей, які не є релігійними, тобто, з метою влади та свавілля. Отож, Папа запрошує до глибокого очищення. Водночас, це також запрошення гуртуватися: релігії насправді можуть співпрацювати в цьому сенсі, саме в тому, щоби усувати непорозуміння таким чином, аби релігія ставала дедалі більше фактором примирення, фактором миру, фактором співіснування та гармонії», – зазначив Державний Секретар Святого Престолу.

Схожі новини:

Поширити новину: