Папська комісія захисту неповнолітніх зміцнює свої позиції

Папська комісія захисту неповнолітніх зміцнює свої позиції

Папа Франциск постійно зміцнює позиції Папської комісії захисту неповнолітніх. Свідченням цього є нещодавнє збільшення складу комісії на чергові десять осіб, а також гарантування її незалежності у структурах Римської курії. На це звернув увагу під час зустрічі з журналістами тимчасовий секретар комісії о. Ендрю Смол ОМІ.

У розмові з Vatican News він зазначив, що відповідно до задуму Святішого Отця комісія виконує не лише дорадчу функцію, допомагаючи у кризових ситуаціях, але також від імені понтифіка перевіряє, наскільки локальні Церкви беруть до уваги актуальні вимоги в галузі безпеки та дбання про жертви зловживань.

Священник підкреслив, що комісія вже подолала довгий шлях, і ситуація в Церкві змінилась у порівнянні з тим, що було десять років тому. Перш за все, сам Папа рішуче бореться зі зловживаннями в Церкві.

«Наступного року комісія відзначатиме 10-річчя існування. Як зазначив голова комісії кардинал Шон О’Меллі, за цей час були дуже інтенсивні моменти, були також труднощі, конфронтація з іншими. Комісія мала пробивати кригу серед тих, хто стверджував, що проблема не надто серйозна, або ж обмежується лише окремими частинами світу … Сьогодні вже панує єдність щодо того, що відповідні засоби мають бути застосовані всюди. Коли була скликана комісія, її члени мали свідомість, що будуть радити Петру, як вести Церкву вузькою стежкою. Вони сприйняли це як своє покликання, пишалися цим та цілковито віддалися цій справі», – зазначив священник.

Фото: CNS

Схожі новини:

Поширити новину: