Місійна діяльність Церкви: цінності Євангелія, що плекають культуру

Місійна діяльність Церкви: цінності Євангелія, що плекають культуру

Цього тижня Церква відзначає Місійний тиждень, який розпочався 96-им Світовим місійним днем. Його тема – слова з Діянь Апостольських: «Будете моїми свідками». Заклик Ісуса стосується всіх християн, покликаних свідчити про Нього у щоденному житті, деяких з них Господь кличе до проголошення Євангелія «аж до кінців світу».

Про це пише Vatican News.

У посланні на цьогорічний Світовий місійний день Папа Франциск звертає увагу, що так як Христос є першим посланцем, тобто місіонером Отця і є його вірним свідком, так кожен християнин покликаний бути місіонером і свідком Христа. А Церква як спільнота Його учнів, не має іншої місії, ніж євангелізація світу, свідчення про Нього. Ідентичність Церкви полягає в євангелізації. Отець Джузеппе Піццолі, директор товариства «Missio» розповів Радіо Ватикану, як змінилась місія Церкви протягом останніх років.

«Уже немає європоцентричної місії. Немає місіонерів, що лише їдуть з Європи до цілого світу. Йдеться по суті про подув універсальності. Є місіонери, що виїжджають з Латинської Америки до Африки або з Африки до Азії. Ціла Церква дозріває у місійній вразливості. Можемо сказати, що місія стає не стільки глобалізована, а щораз більше універсальна, відповідно до природи Церкви, – зазначає о. Піццолі. – Якщо раніше, можливо, існувала тенденція до певного роду накидання Євангелія, то сьогодні стиль місії спирається на діалозі, повазі до культур, на інкультурації. Сьогодні бачимо як послання Ісуса може сприяти зростанню культури та знаємо, що не потрібно її реформувати у сенсі заміни. Йдеться про те, щоби сприяти зросту культури цінностями Євангелія, що мають універсальний характер, тобто такий, що дозволяє піднести навіть культури, що на перший погляд далекі від Доброї Новини».

Нагадуємо, Світовий місійний день був установлений 14 квітня 1926 року папою Пієм ХІ. Щороку він відзначається у перед останню неділю жовтня та розпочинає Місійний тиждень.

Схожі новини:

Поширити новину: