Вербовець: як знайти Бога під час тривог

Вербовець: як знайти Бога під час тривог

З 14 по 16 жовтня в монастирі Сестер Служниць Святого Духа в с. Вербовець на Вінниччині відбувся духовно-психологічний тренінг на тему «Як тривога то до Бога. Або як знайти Бога серед тривог». Учасники з Дунаєвець, Чернівців, Нової Гути та з Ізюму, всього 10 осіб, шукали разом шляхів подолання внутрішньої тривоги спричиненої сьогоденною реальністю в якій триває наша Країна, а також як «в домашніх умовах» випрацювати психологічну стійкість. 

У цьому їм допомагали с. Марія Марта Пшивара та с. Тетяна Богославець, через психологічний і духовний супровід, щоб віднайти сенс, надію, Бога і продовжувати жити попри те, що триває війна.

Вербовець: як знайти Бога під час тривог

Це був інтенсивний та дуже корисний час для кожного. Цьому сприяв спокій і краса природи, які панували у Вербовці. Тому слухаючи конференції, ділячись власним досвідом, роздумуючи над Словом Божим, учасники тренінгу могли дистанціюватись не лише від тривог повітряних, але й тих внутрішніх тривог, які супроводжують наше щоденне життя. 

Вербовець: як знайти Бога під час тривог

Ознайомившись з темою про емоції, почуття і роль тривоги, важливим було навчитись як вміти справлятись з тривожним станом та неприємними емоціями, які, особливо останні місяці, просто «накривають». Тому розмова про психологічну стійкість (резильєнтність), чому вона важлива і як її плекати була помічною. Окрім того кожен міг поділитися, що йому/їй допомагає пережити складний час. 

Кожного вечора учасники мали впровадження до роздумів над Словом Божим, медитуючи над постаттю Авраама та Пресвятої Богородиці, яких спіткали життєві випробування, однак вони до кінця довіряли Богу. Тому вони є для кожного християнина прикладом цілковитої довіри. 

«Бо я свідомий моїх щодо вас задумів, – слово Господнє, – задумів щастя, а не лиха, щоб забезпечити вам надійне майбуття» (Єр 29, 11)

Всі дійшли висновку, що Слово Боже є найбільшим ресурсом, опорою в кожен час, а особливо в нестабільний.

«Нехай і облогою стануть проти мене, не настрашиться моє серце; нехай і війна настане проти мене, навіть тоді буду я уповати» (Пс 27,1.3).

Текст: с. Тетяна Богославець SSpS

Фото: архів SSpS та Руслан Чернелевський

Схожі новини:

Поширити новину: