Рівне: молитовний сніданок у намірі миру

Рівне: молитовний сніданок у намірі миру

8 жовтня у Рівному відбувся перший молитовний сніданок.

На молитовний сніданок у Рівному від Римсько-Католицької Церкви був запрошений отець Владислав Чайка зі своїми парафіянами, а саме з родиною Ольги та Андрія Мединських, які поділилися своїми враженнями.

Рівне: молитовний сніданок у намірі миру

Сніданок відбувся у приміщенні театру і при вході кожен отримував у подарунок Новий Завіт. Захід складався з таких блоків – частин, де були читання Слова Божого, виступи гостей на певну тему, наприклад, молитва про мир, за військових, сиріт і вдів, владу, очільників та містян, за молодь, армію, мову, перемогу.

Гості, які виступали, читали відповідно уривки з Біблії та молилися і могли сказати від себе декілька слів. Серед спікерів були і представники бізнесу, наприклад, директор ресторану, директор Агропереробки з Рівного, гуртівні. Ці люди були запрошені, оскільки займалися волонтерством. Виступали теж депутати, мер міста – Олександр Третяк, очільник області – Віталій Коваль, а також військовий та гість з Америки – Даг Бьорлі. Були присутні головні лікарі медзакладів, освітяни, серед яких ректор Національного університету водного господарства та природокористування. Не дивлячись на теперішню ситуацію було досить багато людей. Говорилося про сімейні цінності, про багатодітні сім’ї і про молодь, віру, про дітей, державну допомогу для сім’ї, шкіл, лікарень.

Рівне: молитовний сніданок у намірі миру

Ведучі заходу коментували та запрошували до слова. Зокрема, вони розповіли, що це американська традиція і як вона народилася; що в Америці у дуже багатьох місцях відбуваються такі сніданки. Тепер вони є в Україні: 5 жовтня молитовний сніданок був у Запоріжжі, 7 жовтня – у Хмельницькому та Чернівцях, 8 жовтня – у Рівному, у понеділок планується в Одесі і впродовж року мають відбутися ці молитовні сніданки у всіх областях України, наскільки це буде можливо. Проводяться вони з метою об’єднання, щоб влада могла говорити з людьми, могли разом молитися, висловлювати свої думки.

Перерви прикрашали музичні колективи: співали хори з протестантських Церков, виступив ансамбль, маленька дівчинка, що співала пісню, дуже розчулила всіх присутніх, а також грав лірник, рівненський музикант.

«Це тривало дві години, але атмосфера була дуже добра – в єдності. Дуже часто звучало гасло «Слава Ісусу Христу» і люди відповідали «Навіки слава». Це мене так вражало. Також присутні просто спілкувались між собою, – розповідає пані Ольга Мединська. – Сильно вразило свідчення вдови волонтера – Сергія Ільчука (загинув 17 березня 2022 р. – прим. ред.), які разом у сім’ї виховували шестеро дітей. Він вивозив постраждалих людей з Києва, а туди доставляв продукти. Коли їхав 6-ий раз, то його машину розстріляли і ця вдова давала свідчення як вони разом молилися і як вона благословляла його на ці поїздки, чекала, але він помер. Як тепер вони з дітьми приймають цю подію, моляться, що їм допомагає Бог, церква, в яку вони ходять з родиною. Також дуже надихаючою була розповідь людей з Києва про те як вони збираються, навіть у Верховній Раді, де моляться та читають Святе Письмо.

На таких молитовних сніданках за одним столом можуть сидіти політичні опоненти, але вони спілкуються і разом читають Слово Боже і можуть говорити також заохочують урядовців, політиків, посадовців, щоб вони пригощали інших людей, подбали при столі, щоби налагоджувати такий діалог, служили – це такий цікавий досвід для політиків. Коли не можуть знайти вихід з якоїсь ситуації, то шукають його в Ісусі Христі, у Слові Божому».

Рівне: молитовний сніданок у намірі миру

Молитовний сніданок – це об’єднуючий міжконфесійний захід, де в центрі знаходиться особа Ісуса Христа, тому що це Христос зробив такий сніданок для апостолів. Він хотів з ними говорити і бути, служити. А тепер, беручи з Нього приклад, організовуються молитовні сніданки, щоби також читати Біблію, говорити, разом молитися, особливо зараз, коли війна.

Фото: Рівненська ОДА, родина Мединських

Схожі новини:

Поширити новину: