Єпископ Кава: служіння капелана – це велика відповідальність

Єпископ Кава: служіння капелана – це велика відповідальність

Як втілюється у нашій Церкві нове Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України?

Відповідь єпископа Едварда Кави OFMConv опубліковано на сторінці Львівської архідієцезії.

У нашій Церкві в Україні за це відповідає єпископ Павло Гончарук, який до єпископської консекрації сам був військовим капеланом. Зараз він активно задіяний у ці процеси. Затверджене президентом положення про військове капеланство передбачає задіяти близько 600 капеланів з усіх конфесій, які діють на території України. Від нашої Церкви, якщо дивитися на відсоток наших віруючих, це має бути 10 капеланів. Зараз триває розпізнання, хто би це міг бути з нашого духовенства, як з дієцезіального, так і з чернечого. Ці люди стануть частиною структури ЗСУ, будуть мати офіцерське звання, пройдуть відповідне приготування, яке передбачене державою. Ми зі свого боку також готуємо відповідні курси для капеланів. Цим питанням займається єпископ Павло Гончарук. І найближчим часом усе це буде остаточно впорядковане. Розглядається також можливість зберегти волонтерське служіння капеланів, як це було до сих пір – допомога, відвідування, служіння, але без задіяння до ЗСУ.

Хочу зазначити, що єпископи не будуть нікого «призначати» військовими капеланами, але кандидатів, які зголосяться, будуть перевіряти на готовність до такого служіння. Треба розуміти, що у священника має бути відповідна і духовна, і фізична підготовка. Таке служіння це велика відповідальність і треба взяти до уваги багато нюансів. Вже зголосилося декілька кандидатів, серед них є особи з досвідом військової служби, яку вони пройшли до семінарії, є такі, що здобули досвід капеланської служби в останні роки, але є також і такі, що не мають жодного досвіду, проте мають бажання служити у такий спосіб.

Текст: Віта Якубовська

Схожі новини:

Поширити новину: