Невидимі сліди реставрації фасаду костелу св. Марії Магдалини у Львові

Невидимі сліди реставрації фасаду костелу св. Марії Магдалини у Львові

Соцмережами активно ширяться фото фасаду храму св. Марії Магдалини у Львові, який також відомий, як Львівський органний зал, адже храм досі не повернули католикам. 

Про це пише CREDO.

Фотографії, які були зроблені після того, як з фасаду прибрали риштування, викликали бурхливе обговорення у мережі. В основному з приводу того, який вигляд має фасад після начебто реставраційно-відновлювальних робіт.     

Невидимі сліди реставрації фасаду костелу св. Марії Магдалини у Львові

Органний зал ділить приміщення з римсько-католицькою громадою парафії св. Марії Магдалини. Проте парафіяльна спільнота на чолі з настоятелем користується храмом на правах суборендаря, а отже має обмежений доступ не лише до храму, але також і до інформації, яка стосується ремонтно-реставраційних робіт будівлі. 

Настоятель парафії, о. Давид Омєцінський OMI  прокоментував CREDO ситуацію:

– Я, як настоятель, не отримав жодної офіційної інформації у справі ремонту чи реставрації фасаду. Риштування з’явилися восени минулого року, приблизно у листопаді. Тоді ж поставили огорожу. Працівники розпочали здирати фарбу дротяними щітками, здається знімали таким чином пошкоджені частини штукатурки. Кінцева мета, як і етап ремонту чи реставраційних робіт фасаду та усієї поверхні зовнішніх стін храму мені невідомі. Тиждень тому риштування з фасаду зняли, прибрали огорожу і зараз він у такому стані, як видно на фото. На мою особисту думку, завершився один з етапів робіт. Але достеменно мені це невідомо.     

Із запитом про стан фасаду та перебіг реставраційних робіт ми звернулися також до директора Львівського будинку органної та камерної музики п. Івана Остаповича, котрий дещо прояснив ситуацію: 

– Ремонт фасаду розпочався в грудні 2021 року в рамках реставрації всього Органного залу. Зараз, на час робіт з реконструкції підпірної стінки та площі перед Органним залом, було здійснене тимчасове переміщення риштування. Після завершення реконструкції площі, риштування мають повернути назад. Частина риштування знаходиться на місці (зі сторони вул. Бібліотечної). Наразі фінансування проведення реставраційних робіт заморожене (як і у всіх містах України). Після відновлення фінансування капітальних видатків реставрація буде продовжена. За реставрацію фасаду відповідає управління охорони історичного середовища, через яке і відбувається фінансування робіт. А ремонт площі і підпірної стінки виконуватимуть Львівавтодор та компанія «Онур».     

Невидимі сліди реставрації фасаду костелу св. Марії Магдалини у Львові

Нагадаємо, що храм Марії Магдалини перебуває у комунальній власності міста Львова. Справа передачі храму його законним власникам тягнеться десятиліттями і все ще не вирішена. За часів радянської окупації у храмі було створено Зал камерної та органної музики, який працює і досі. Спроби парафіяльної громади та курії Львівської архідієцезії РКЦ відновити історичну справедливість не зустрілися зі сприянням з боку місцевої влади. У 2010 році влада Львова продовжила угоду оренди з Органним залом ще на 20 років, відклавши таким чином відновлення історичної справедливості на невизначений термін. 

Фото: Zofia Vyhovanec

Схожі новини:

Поширити новину: