Святіший Отець: подолання наслідків постійних криз вимагає всеохоплюючого підходу

Святіший Отець: подолання наслідків постійних криз вимагає всеохоплюючого підходу

Приймаючи на аудієнції представників міжнародної консалтингової компанії, Папа Франциск поділився думками про роль консультанта в сучасному світі, що змагається з перманентними кризами, вказуючи на необхідність цілісного бачення людини та її діяльності.

Про це пише Vatican News

Консультанти сьогодення покликані пропонувати та аргументувати нові напрямки для нових викликів, адже старі схеми виявилися лише частково робочими в різних контекстах. На цьому наголосив Папа Франциск, зустрічаючись у четвер, 22 вересня 2022 року, з учасниками заходу, організованого міжнародною консалтинговою компанією «Deloitte Global», центральний офіс якої у Лондоні.

Святіший Отець, зокрема, звернув увагу на те, що протягом останніх 15-ти років світ переходить через постійні серйозні кризи: ще не завершилася боротьба з фінансовою кризою 2007, як довелося долати кризу взаємовідношення між суверенними боргами та реальною економікою, далі прийшла пандемія, а тепер війна в Україні з глобальними наслідками та загрозами. У той час, як людство є «глобалізованим і взаємопов’язаним», далі залишаються «бідність, несправедливість і нерівність». Тож яким чином консультант повинен налаштувати свою роботу, щоби «прямувати до світу, більш придатного для життя, справедливішого та більш братерського»? Папа дав три поради.

З думкою про прийдешні покоління

Насамперед, Святіший Отець заохотив присутність підтримувати усвідомлення того, що вони «можуть залишити слід», і щоб це спонукало дбати про те, аби «цей слід був добрим», прямуючи до цілісного людського розвитку. «Ваші знання, ваш досвід, ваша компетентність і розмах мережі ваших стосунків становлять величезну нематеріальну спадщину, яка допомагає підприємцям, банкірам, менеджерам, управлінцям зрозуміти контекст, уявляти майбутнє та приймати рішення», – сказав Папа, заохочуючи аби усвідомлення цієї «могутності» супроводжувалося запитанням: «Який світ хочемо залишити нашим дітям і внукам?».

Аспект культури

Друга річ, яку запропонував Папа, – це «взяти на себе та здійснювати свою культурну відповідальність», що походить зі спадщини набутих знань і зв’язків. Під цією відповідальністю він розуміє «забезпечувати належну професійну якість, але також – антропологічну та етичну, що дозволяє давати поради, послідовні з євангельським баченням економіки та суспільства». Йдеться про те, щоби оцінювати «прямі та непрямі наслідки рішень, вплив на діяльність, але насамперед, на громади, на людей і на довкілля».

Цінування відмінностей

Третя підказка, яку Святіший Отець залишив представникам консалтингової компанії, є «цінування відмінностей». Він підкреслив, що всі створені людиною організації мають право зберігати та розвивати свою ідентичність. Дехто навіть говорить про «підприємницьке біорозмаїття» як гарантію свободи підприємства та свободи вибору клієнтів, споживачів чи інвесторів, а також як «незамінну передумову стабільності, рівноваги та людського багатства».

Роль і місія консультанта

Зауваживши, що протягом останніх п’ятнадцяти років світ переходить від однієї серйозної кризи до іншої, Папа поставив запитання про те, що може зробити консультант у «цьому важкому й непевному контексті»? На його думку, він може «багато зробити», починаючи від того, щоби налаштувати свій аналіз і пропозиції «згідно з цілісним баченням».

«Консультант сьогодення, свідомий власної ролі, покликаний пропонувати та аргументувати нові напрямки для нових викликів. Старі схеми спрацювати лише частково в різних контекстах», – сказав Святіший Отець, назвавши нове покоління консультантів «цілісними консультантами», що покликані бути експертами та спеціалістами, які «враховують взаємозв’язок між проблемами та їхніми вирішеннями та приймають концепцію антропології взаємин». Адже «жоден прибуток не є легітимним, коли занедбується горизонт цілісного сприяння людській особі, загального призначення благ та преференційного рішення на користь убогих».

Схожі новини:

Поширити новину: