Кардинал Краєвський завершує свою подорож Україною (доповнено)

Кардинал Краєвський завершує свою подорож Україною (доповнено)

Після відвідин Ізюму та Харкова, кардинал Конрад Краєвський у супроводі єпископа Харківсько-Запорізького Павла Гончарука, 20 вересня, приїхав до парафії Благовіщення Пресвятої Діви Марії у Сумах, а також відвідав парафію Матері Божої Фатімської у Конотопі

Приїзд гостей співпав з роздачею обіду для потребуючих, що відбувається при парафії двічі на тиждень. Про свої враження від зустрічі з кардиналом Краєвським розповів настоятель парафії отець Андрій Пальчик. 

«Для мене ця зустріч була спонтанною. Я був приємно вражений тим, що до нас приїхав такий гість. Бо єпископ Павло зателефонував та сказав, що за кілька годин він приїде з гостем, однак не назвав його. Зустріч була дуже гарна. Кардинал людина дуже проста, доступна, не має у його поведінці зверхності. Вони саме приїхали на роздачу борщу для потребуючих. І його якраз ми самі спочатку продегустували. Кардинал навіть попросив добавки. Після обіду з гостями та нашими волонтерками, ми пішли роздавати їжу для наших підопічних. Після спільної молитви кардинал також роздавав обід, передав іконки від Святішого Отця. Потім була вже приватна зустріч за кавою. 

Для мене цей візит та зустріч з кардиналом – це така ілюстрація сучасного образу Церкви, яка живе своєю харизмою та є автентичною. Мене приємно здивувало, що це реалії нашої Церкви. Немає так, що обкладинка одна, а середина – інша. Це реалії  Церкви в теперішньому світі. Тут немає жодних бар’єрів, непорозумінь чи недоречностей. Ось такі будні Церкви, і не важливо на якому рівні, чи найвищому, чи найнижчому», – підсумував священник. 

Суми – одне з міст, яке сильно постраждало від війни. Однак за словами настоятеля, практично всі, хто був до війни, залишились. Якщо хтось і виїхав, то майже всі повернулись. Єдине, що відчутне в парафії, то це брак спільноти іноземців. Вони виїхали з початком війни. Це було близько 50 студентів з Нігерії та Індії, які навчались у місцевих вишах. На недільну Святу Месу збирається 50-60 осіб. За словами настоятеля, парафія невелика, але як на Схід – то це добре.  

Щоденне життя парафії – це не лише таїнства та молитва, а й роздача гуманітарної допомоги. На цих теренах реалізується програма гуманітарної допомоги Карітасу для прикордонних територій та теренів, де ведуться бойові дії. Переселенці тут можуть отримати продуктові набори. Двічі на тиждень працює кухня для малозабезпечених осіб.   

Із Сум кардинал Краєвський з єпископом Гончаруком поїхали у Конотоп до парафії Матері Божої Фатімської, яка в своїй історії цього року пережила півтора місяці окупації. У час, як сюди приїхав кардинал Краєвський, при парафії саме роздавали допомогу потребуючим. Кожен, хто прийшов за їжею або речами, отримав подарунок від Святішого Отця – іконку та розарій. 

Кардинал Краєвський завершує свою подорож Україною (доповнено)
Фото: Ірина Грищенко

У парафії під час війни, за словами настоятеля отця Ромуальда Загурського OFM відкрилось друге дихання. Він вже тут служить 6 років і бачить як війна привела до храму нових людей. Якщо минулого року у будні на Месу приходило 2-5 людей, то зараз щодня буває 40-50 осіб. Люди готуються до таїнств, найближчим часом завершать підготовку 5 осіб. Деякі просто приходять, щоби послухати Боже Слово, придивляються. До парафії також почала приходити молодь, діти, за якими почали приходити і їхні мами. 

Парафія Матері Божої Фатімської з початком війни, особливо під час окупації, почала активно допомагати потребуючим міста, яке нараховує 80 000 мешканців. Особливо відчутною потреба допомагати була під час російської інтервенції, коли вони заблокували в’їзд і виїзд з міста, а продукти закінчувались. Завдяки Карітасу та добродіям вдалося допомогти багатьом людям; підтримка триває і надалі. 

Кардинал Краєвський завершує свою подорож Україною (доповнено)
Фото: Ірина Грищенко

«Ми постійно допомагаємо тим, хто потрапив у складну ситуацію, особливо пересленцям з житлом та їжею, самотнім матерям та безробітним. Ми бачимо, скільки благодатей для міста йде через нашу католицьку Церкву», – підсумував настоятель.   

Отцю Ромуальду вдалося також особисто поспілкуватись з кардиналом, він відчув велику опіку від Святішого Отця. Кардинал передав вітання від нього та казав, що Папа дуже любить нас, переживає за нас, молиться за нас, особливо за священників; дякує тим, які лишилися разом із людьми під час війни та окупації. «Під час зустрічі я відчув, як Церква нами опікується. Ми ніби далеко, на північному сході, маленька парафія, але для мене особисто це дуже велика підтримка від авторитету Церкви! Маємо відчуття, що ми тут не самі. Маю враження, ніби сам Папа Римський у нас побував. Коротко, але конкретно», – підсумував священник. 

Кардинал Краєвський завершує свою подорож Україною (доповнено)
Фото: Ірина Грищенко

Своїми враженнями від зустрічі з кардиналом також поділилась парафіянка Ірина Грищенко: «Кардинал подарував усім присутнім освячені Папою розарії та образки (такі подарунки отримали не тільки віряни, а й люди, які прийшли за отриманням гуманітарної допомоги, що видають волонтери при парафії). Знаково, що Високопреосвященство звернувся з привітанням українською мовою, а пізніше уділив присутнім благословення. Моє особисте враження від зустрічі – невимовна радість і відчуття того, що Папа знає і любить кожного, усвідомлення цього, в цей особливий час, як ніколи потрібне і дає надію та мир, які світ не може дати».

Кардинал Краєвський завершує свою подорож Україною (доповнено)
Фото: Ірина Грищенко

Нагадуємо, вже тиждень триває візит Папського посланця префекта Дикастерії харитативного служіння. Це вже четверта подорож кардинала Краєвського до України. Після відвідин Харкова, кардинал ще завітає до кількох парафій та повернеться до Риму. 

Схожі новини:

Поширити новину: