Кардинал Паролін: освіта допоможе подолати поділи в суспільствах

Кардинал Паролін: освіта допоможе подолати поділи в суспільствах

Виступаючи під час Саміту ООН з питань трансформації освіти, Державний Секретар Святого Престолу вказав на вагомий внесок Католицької Церкви в освіту та виховання. Він пригадав про велике значення Глобального освітньо-виховного пакту, започаткованого Папою Франциском перед початком пандемії, та нагадав про зобов’язання учасників цього пакту, перший з яких – «ставити людину, її цінність, її гідність у центр кожного освітньо-виховного процесу».

Про це повідомляє Vatican News.

У понеділок, 19 вересня 2022 року, Державний Секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін виступив під час Саміту ООН з питань трансформації освіти, що проходив у Нью-Йорку 16, 17 та 19 вересня.

На передовій освіти

Він підкреслив, що Католицька Церква завжди супроводжувала євангелізацію передаванням знань, культури та науки через монастирі, через школи, що діяли при церквах, а також через заснування перших університетів у західному світі. Церква і надалі перебуває на передовій освіти, провадячи майже 220 тисяч шкіл та 1365 університетів на всіх континентах, в яких понад 70 мільйонів студентів, багато з яких не є ні католиками, ні християнами, отримують якісну освіту.

Значення Глобального освітньо-виховного пакту

Кардинал Паролін пригадав про те, що за кілька місяців до спалаху пандемії Covid-19, Папа Франциск започаткував Глобальний освітньо-виховний пакт, основна ідея якого полягає в тому, аби сприяти поширенню серед нових поколінь цінностей пошани, діалогу та солідарності, вкладаючи найкращі наявні ресурси в якісну освіту.

Доповідач вказав на чотири принципи, що є важливими для тих, хто працює в галузі освіти й виховання: пізнання самих себе, пізнання ближнього, пам’ятаючи також про найуразливіших, пізнання про спільний дім і дбання про нього, і останній, але не менш важливий – пізнання Трансцендентного, «що підтверджує природну схильність людини до нескінченного, розширюючи наш горизонт і здатність відкривати великі таємниці життя». Поєднання цих чотирьох принципів, за словами кардинала, вчинить освіту справді цілісною, і допоможе подолати дихотомію між її когнітивними, емоційними та етичними аспектами.

Зобов’язання освітян

Державний Секретар Святого Престолу пригадав про конкретні зобов’язання, які Папа Франциск перелічив у своєму відеопосланні до учасників зустрічі, яка відбулася 15 жовтня 2020 р. в Папському Латеранському Університеті з нагоди започаткування Глобального освітньо-виховного пакту. Ось деякі з цих зобов’язань, які повинні були взяти на себе учасники цього пакту: ставити людину, її цінність, її гідність у центр кожного освітньо-виховного процесу; прислухатись до голосу дітей, підлітків та молоді, яким передаємо цінності та знання; сприяти повній участі дівчаток у здобуванні освіти; розглядати сім’ю як першого і незамінного вихователя; виховувати до прийняття інших, особливо, найбільш уразливих та марґіналізованих, тощо.

Папа Франциск, за словами кардинала Пароліна, закликав розпочати процес трансформації без страху та дивитися в майбутнє з надією.

«Спалах пандемії Covid-19, а тепер і війна в Україні, а також багато інших триваючих конфліктів у різних регіонах світу, – зазначив він на завершення, – ще більше вказують на нагальність Глобального освітньо-виховного пакту. Освіта допоможе нам подолати численні існуючі поділи в наших суспільствах, створюючи сильніші та стійкіші спільноти, засновані на цінностях людського братерства та взаємної солідарності».

Схожі новини:

Поширити новину: