Папа до літніх священників: поєднуйте скарб традиції та свіжість Духа

Папа до літніх священників: поєднуйте скарб традиції та свіжість Духа

У своєму посланні до літніх священників, Святіший Отець звертає увагу на внесок, яким вони можуть ділитися з молодими священниками.

Про це повідомляє Vatican News.

15 вересня 2022 р, у Марійській святині італійського міста Караваджо відбулась VIII зустріч літніх і хворих священників регіону Ломбардії. З нагоди цієї події, яка є моментом роздумів, молитви та дружби між літніми священиками, Папа Франциск надіслав спеціальне послання для її учасників. У ньому Святіший Отець розповідає про літній період життя священників, закликаючи їх використовувати можливості свого віку, щоб продовжувати звіщати Євангеліє.

Багатоманітна присутність учасників зустрічі

Цьогорічна ініціатива вперше дала змогу залучити до спільної зустрічі постійних дияконів і священників, що належать до чернечих Чинів і Згромаджень з ломбардських дієцезій. Всього у події взяли участь близько двісті осіб, серед яких місцеві єпископи, 112 священників, чотирнадцять дияконів та десять семінаристів, а також волонтери організації Unitalsi Lombarda, яка займається організацією, супроводом і допомогою людям з обмеженими можливостями, хворим, людям похилого віку або тим, хто потребує допомоги під час паломництв.

Завіт між поколіннями

Послання Папи Франциска учасникам спільної зустрічі зачитав єпископ Антоніо Наполіоні, ординарій Кремонської дієцезії. Як навчає Святе Письмо, «довге життя є благословенням, і старі люди не є ізгоями, від яких варто дистанціюватися, а живими ознаками доброти Бога, Який щедро дарує життя в достатку», – пише Папа Франциск. Він додає, що хоч попри те, що ми можемо готуватися до старості, вона завжди застає нас зненацька. Однак священники у старшому віці можуть приносити плоди у діалозі з молодими священниками, поєднуючи «скарб традиції та свіжість Духа». Тому Святіший Отець підкреслює необхідність завіту між поколіннями. «Ви можете принести багато плодів завдяки своїй мудрості: у вас є багато часу, щоб мати змогу молитися за Церкву та за своїх молодших співбратів, щоб вони були вірними слову Ісуса; Ви можете слухати сповіді з терпеливістю і великодушністю, можете свідчити, наскільки важливо для нас дивитися і читати історію, починаючи з багатьох знаків ніжності та любові, які Бог Отець посіяв у нашому житті», – пише Папа Франциск.

Схожі новини:

Поширити новину: