Кардинал Краєвський перебуває з візитом у Запоріжжі

Кардинал Краєвський перебуває з візитом у Запоріжжі

Продовжується подорож кардинала Краєвського Україною. Вчора він прибув до Запоріжжя, а сьогодні з самого ранку відвідує чернечі спільноти. Кардинал зустрівся з салетинами та альбертинами, а також спільнотою греко-католиків.

Про це повідомляє Vatican News.

Ніч у Запоріжжі минула спокійно, хоч на околицях тривають бої. Місто велике, протяжністю 40 кілометрів. «У центрі було спокійно і як Бог дозволить, завтра відвідаємо лінію фронту, бо там мешкають люди, які не могли або не хотіли виїжджати, там також є військові», – розповідає єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, який супроводжує кардинала Краєвського.

Кардинал Краєвський перебуває з візитом у Запоріжжі
Кардинал Краєвський зустрівся з отцями салетинами

Гість із Ватикану, який вже вчетверте приїхав до України, їде від міста до міста, від парафії до парафії, зустрічається з духовенством: від єпископів до клериків, з монахинями, а також зі спільнотами вірян. Переказує всім любов Святішого Отця, який є з Україною, любить її та невпинно за неї заступається. «Ця присутність особливо важлива тут, на прифронтовій лінії, коли священники часто не бачать одне одного. А тут приїздить до них кардинал від Святішого Отця, щоб відвідати їх та побачити як вони тут живуть. Я є свідком того, як люди відчувають присутність Святішого Отця через візит кардинала», – підкреслив єпископ Ян.

Про зустріч з кардиналом Краєвським розповідає салетин о. Ян Строгуш, який служить на лівому березі Запоріжжя у парафії о. Піо: «Зустріч була дуже приємною. Коли він приїхав до нас, то одразу пішов до каплиці помолитись, прославити Бога. Ми мали неформальну зустріч. Кардинал багато слухав, часом питав більше про наше служіння та парафію. Мене дуже вразило, що він питав про наші потреби, про те, кому міг би тут допомогти. Він переказав пожертву від Папи для трьох багатодітних сімей, які мають по 10-11 дітей». 

У парафії на Бабурці служить два священника: о. Фридерик Виростек MS та о. Ян Строгуш MS. Також є Андрій з Червонограда, який допомагає отцям при парафії.  

Отці салетини при парафії проводять катехизи та зустрічі для внутрішньо переміщених осіб, у каплиці щодня звершуються Меси та молебні. При парафії зібралась група волонтерів, які всіляко допомагають потребуючим та вимушеним переселенцям. Місцева мешканка Наталя, яка працює в реанімації, у вільній від роботи час приходить до парафії, щоби допомогти. Через війну волонтери, парафіяни та переселенці стали однією родиною. Щодня 120-150 осіб отримують гуманітарну допомогу.

Нагадуємо, що Апостольський Престол надає матеріальну допомогу для українців, які вже від 2014 року страждають внаслідок військових дій. У 2016 році відбулась гуманітарна акція «Папа для України».

Фото: Vatican Media, отці салетини

Схожі новини:

Поширити новину: