Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

ХХІ Архідієцезіальний день молоді відбувався 9-10 вересня у Львівській архідієцезії.  Зустріч проходила під гаслом Року Хреста «У Хресті спасіння!». 

Про це пише CREDO.

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

Традиційно АДМ у Львівській архідієцезії відбуваються у часі, коли Львівська Церква вшановує свого блаженного покровителя Якова Стрепу. Молодь бере участь у процесії з мощами блаженного, яка проходить вулицями Львова, та молиться разом у митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії на Святій Месі. Проте цього року війна вплинула на перебіг святкувань, тож замість ходи вулицями міста, блаженний Яків прибув до молоді у Брюховичі на молитовне чування. 

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

Програма цьогорічного Архідієцезіяльного дня молоді теж зазнала змін. Організатори прийняли рішення не скасовувати щорічну зустріч, але скоротили її тривалість та надали більш контемплятивного характеру, присвятивши її молитвам за Україну та воїнів ЗСУ, серед яких є також близькі родичі та друзі учасників. У свою чергу молоді люди активно відгукнулися на запрошення і замість 200, прибуло 400 осіб, що неабияк вразило організаторів. 

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

Голова організаційного комітету о. Олександр Бішко у коментарі для CREDO не приховував зворушення: «Я дуже дякую молоді, що мала відвагу приїхати. Я щиро вдячний їхнім батькам та душпастирям. Це був прекрасний час, хоча і короткий. Нам довелося скоротити тривалість АДМ задля безпеки учасників, ще й погода нас трохи підвела. Але ми все одно маємо за що дякувати Богові: тривоги у цей час не лунали, всі живі і здорові, а час проведений у колі ровесників та однодумців – безцінний. Я дуже радію, що ми прийняли рішення не скасовувати АДМ, адже такі зустрічі творять нові знайомства і теж мотивують продовжувати спілкування та будувати дружбу. Крім того, паралельно відбувалася також Конгрегація духовенства та богопосвячених осіб Львівської архідієцезії – для молоді це була нагода побачити скільки священників служить у нашій Львівській Церкві, познайомитися також із сестрами з різних орденів та згромаджень, побачити, яка наша Церква різноманітна. Це незабутній досвід для багатьох. Сподіваюся, що зустрінемося знову наступного року, вже під мирним небом». 

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

У цьому році вперше за історію проведення Архідієцезіяльних днів молоді, у них взяла участь група молодих людей з греко-католицької парафії м. Миколаєва Львівської області на чолі із своїм настоятелем. Отець Юрій Кучарський поділився історією, як опинився цими днями у Брюховичах: «Можна сказати, що про Дні молоді я дізнався цілком випадково: заїхав у будинок паломника бл. Якова Стрепи і потрапив на засідання організаційного комітету, поспілкувався з командою, довідався про що йде мова і спитав, чи можна і мені з молоддю взяти участь. Мене спитали, скількох людей я хочу привезти, то я сказав сім, хоча навіть ще не знав кого саме візьму. І ось ми тут – я і семеро молодих людей. Це дуже гарно, коли молодь об’єднується довкола Христа. Молодь з моєї парафії дуже задоволена участю, а я під враженням від своєї молоді. Поклоніння Пресвятим Дарам тривало до третьої ранку, але я не робив таких високих ставок, не думав, що вони так довго протримаються, а тим часом хлопці молилися до 1:30, дівчата до 2:00. І вони в захваті. Мені особисто ще дуже сподобалася ідея поєднання Дня молоді і зустрічі священників та богопосвячених осіб. Це море позитивних емоцій від зустрічей зі священниками, які працювали на різних парафіях, і молодь їх знає, пам’ятає. Це наче зустріч зі старими друзями». 

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

Своїми враженнями поділилися і самі учасники цьогорічного АДМ у Брюховичах. Дехто тут вперше, дехто має вже солідний стаж учасника, але всі одноголосно зійшлися на думці, що цьогорічний формат змусив їх дуже глибоко і по-особливому пережити ці дні. 

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

Аня належить до Руху Світло-Життя, щороку ходить у паломництво до Більшівців, але День молоді вважає особливим часом у році: «Я вдруге беру участь в АДМ і зрозуміла у цьому році, що знаю багатьох учасників, навіть здається, що всіх, але це все одно було дуже класно. Особливе враження – адорація Пресвятих Дарів. У цьому році День молоді проходить у часі війни, тож характер зустрічі більше такий молитовний, без звичних інтеграційних розваг. Але часом варто робити те, що Бог нам підказує, а не тільки те, що хочеться. Буде ще час на розваги після війни». 

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

Іван із Липівки біля Рогатина теж особливо пережив участь у Дні молоді: «Я вперше на Дні молоді, раніше бував у Брюховичах лише на зустрічах міністрантів. Дуже радий, що ми організувалися і приїхали – зустріли багатьох знайомих однолітків з інших парафій, багатьох священників. Це були просто чудові два дні. Найбільше вразила мене Хресна Дорога. Роздуми були пов’язані з воєнною тематикою і дуже мене торкнулися. Також дуже сподобалися конференції, та й загалом мені програма сподобалася — вона була цікава і дуже насичена. Погода трохи зіпсувалася, але думаю, що це не причина, щоби засмучуватися». 

Софія зі Стрия вже не вперше на Дні молоді, у цьому році вона допомагала із музичним оформленням Святих Мес та адорації: «Я вже не пригадую скільки разів я була на АДМ. Ці зустрічі прекрасні, а цьогорічний формат мені сподобався особливо. Адорація, яка тривала половину ночі, мені видається крутішою за концерти чи веселі вечори. Коли побачила план, то навіть не засмутилася, що зустріч триватиме на день менше, а все завдяки цій особливій зустрічі з Ісусом». 

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

Першого дня Святу Месу для учасників очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава. Після спільної молитви у коментарі для CREDO владика поділився своїми думками про необхідність таких зустрічей, про їхнє значення для самої молоді та плоди молитви, яка здійснюється саме зараз цими молодими людьми: «Зараз, у час війни, дуже важливо, щоби молодь збиралася разом. Це важливо для них – відчувати цю силу і єдність. А також ділитися цією силою з тими, хто може розгублений чи боїться, чи відчуває тривогу. Крім того, ця зустріч, яка відбувається зараз у Брюховичах має потужний духовний вимір. Зрозуміло, що ця війна — це боротьба з дияволом і це добре видно по вчинках армії Російської федерації, яка діє як одержима. А коли люди моляться, коли прославляють Бога, то таким чином максимально обмежують можливості диявола. І я вважаю, що такі зустрічі мають великий духовний потенціал. Вони не лише сприяють тому, що молодь відважно входить у доросле життя і не боїться нападів злого, але також дає нашим воїнам і цивільним, які перебувають зараз у найгарячіших точках на Сході і Півдні, відчуття підтримки. Вони там відчувають на собі силу заступницької молитви, яка здійснюється тут у ці хвилини. Тож я радію, що так багато молодих людей мало відвагу приїхати сюди, і радію їхньому прагненню молитися разом. Відчувається, що це та молодь, яку не треба просити, заохочувати, бо вони самі цього прагнуть, самі хочуть молитися».  

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

Наступного дня молодь молилася разом з усіма священниками Львівської архідієцезії, які прибули на осінню Конгрегацію духовенства та богопосвячених осіб під проводом Львівського митрополита архієпископа Мечислава Мокшицького.  

Також учасники мали нагоду вислухати конференцію о. Романа Броди про сенс страждання і хреста у житті людини та поспілкуватися через Zoom про значення віри на війні та дію Бога там, де людина безсила, із воїном ЗСУ, парафіянином храму Архангела Михаїла у Львові, який зараз перебуває в Одесі на лікуванні після поранення.   

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах

Архідієцезіяльний день молоді завершилися коронкою до Божого Милосердя. Разом із молоддю молився архієпископ Мечислав, який поблагословив учасників реліквіями Святого Хреста і висловив свою вдячність за таку чисельну присутність та щиру молитву за нашу Батьківщину, яка страждає від війни.

Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах
Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах
Молитва за Україну та воїнів ЗСУ. День молоді у Брюховичах
Схожі новини:

Поширити новину: